En Etkili Selülit Kürleri Ve Evde Hazırlanışları

Uzun yıllardan bu yana selülitler birçok kişi için şikayet nedeni olmaktadır. Özellikle bacak bölgesinde sıklıkla görülen portakal kabuğu görünümlü selülit, bayanlar için ciddi bir sorun haline gelmektedir. Yaz aylarında, plaj, havuz sezonun açıldığı dönemlerde ise birçok kişi için içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.

Erkeklerde de görülebilen selülit problemi kadınlar tarafından daha sık şikayet sebebi olmaktadır. Vücutta selülit çeşitli bölgelerde, bazı nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Beslenme şeklinden yaşam tarzına kadar tüm detaylar selülit oluşumu konusunda etkili olabilmektedir.

Selülit problemi ciddi bir sağlık sorunu olmasa da kişilerin kendilerine olan özgüvenlerini etkilemektedir. Yaz aylarında istediklerini giyememeye sebep olmakta, bu da kişilerin sosyal yaşamlarını, insan ilişkilerini doğrudan etkilemektedir. Kişilerin moral bozukluğu hatta depresyona varan ruhsal değişiklikler yaşamasına neden olan bu cilt problemi çeşitli uygulamalar ile giderilebilmektedir.

Selülit İçin Bitkisel Yöntemler

Piyasa içerisinde selülite karşı etkili olduğu bilinen birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Güzellik merkezlerinde yapılan uygulamalar, beslenme alışkanlığında yapılan değişiklikler, spor ve yürüyüşü yaşam biçimi haline getirmek, gerekli bakım ürünlerini kullanmak gibi birçok yöntem selülit tedavisi içinde tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra bitkisel tedavi yöntemleri selülit tedavisinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Bakım kremi, diyet ve sporu bitkisel selülit kürleri ile desteklemek isteyen birçok bayan bitkisel karışımları düzenli kullanmaya özen göstermektedir. Kürlerde dikkat edilmesi gereken nokta, kişinin alerjik sorunu olmaması ve bu kürlerin uzman bir kişi tarafından hazırlanmış olmasıdır.

Selülite Karşı Nane Kürü

Selülit tedavisinde birçok doğal ürün kullanılabilmektedir. Masaj tekniği, en yaygın bilinen selülit tedavisinde olumlu sonuç veren uygulamalar arasında yer almaktadır. İnternette ve birçok uzman tarafından önerilen kürler arasında selülite karşı nane kürü de ön plana çıkmaktadır. Birçok kişi tarafından düzenli olarak kullanıldığında olumlu sonuç verdiği onaylanmıştır.

Nane kürü için bir yemek kaşığı kadar nane yağı veya nane yaprağı ile 1 yemek kaşığı su, sirke gerekmektedir. Evdeki malzemeler ile anında uygulanabilecek bu pratik kür, düzenli olarak haftada 5 gün uygulanmalıdır.

1 yemek kaşığı su ve sirke karıştırılarak nane yaprağı veya yağı karışıma eklenir. Selülit problemi yaşanan bölgeye karışım masaj yapılarak uygulanır. En az 45 dakika, en fazla 1 saat beklettikten sonra kür bölgeden temizlenerek durulanır.

En Etkili Selülit Kürleri

Selülite Aspirin Limon Suyu Kürü

Evde selülit tedavisi uygulamaları arasında sıklıkla kullanılan bir diğer kür ise aspirin limon suyu karışımı ile elde edilen kürdür. Selülite karşı tamamen bitkisel içerikli olan bu kür, herhangi bir alerji sorunu olan kişiler hariç herkes tarafından selülitli bölgelere uygulanabilmektedir

Aspirin limon suyu kürünü hazırlamak için öncelikle 10 adet limonun suyu sıkılır. Ardından aynı ölçüde susam yağı limon suyuna ilave edilerek karışım içerisine 20 adet aspirin ezilir. Selülitli bölgeye masajla uygulandıktan sonra 10 dakika bekletilir. Etkili sonuç almak için düzenli olarak haftada en fazla 2 kez uygulanmalıdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status