Selüliti Yok Eden 3 Egzersiz

Özellikle yaz aylarına geçişlerde selülitleri ortadan kaldırarak, tatil planları yapmaya başlarız. Tatil hayalleri kurarken bikini veya mayo giyinmek için vücutta bulunan selülitlerin giderilmesi gerekir. Daha fit ve yağ birikintisi olmayan vücut sahilde oldukça güzel duracak.

Bacaklarda ve kalçada oluşan portakal görünümünü yok etmek için ne yapmalı? Sahilde bikinin içinde istediğiniz görüntüyü elde etmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Selüliti yok etmek için kremler, maskeler, egzersizler ve daha birçok formül uyguluyoruz. Bugün sizlerle 3 egzersiz yöntemi ile istenmeyen selülitleri ortadan kaldırma yöntemlerini konuşacağız.

Hızlı Göbek Eritme Hareketleri

Bacaklar Açık Çömelme:

Bacakları iki yana açarak çömeleceksiniz. Bu yöntemde birden fazla kas çalışıyor. İlk olarak ayakta başlayacağınız hareketi çömelerek tamamlamanız gerekir. Bacaklarınızı açtığınız zaman ayakların dışa dönük olmasına dikkat edin. Ellerinizi birleştirin ve göğsünüzün önünde tutun. Belinizin dik durmasına dikkat edin. Bu yöntemi en az 10 kere tekrarlayın. Fakat oturup kalkarken kalçalarınızın sıkı olmasına dikkat edin.

Booty Bridge (Köprü Hareketi):

Bu yöntemi kalçaların daha sıkı olması için yapmanız gerekir. İlk hareketinizin ayak tabanların yere basması oluyor. Bu vaziyette sırt üstü yere uzanın. Vücudunuzun iki yanına ellerinizi uzatın. Yük ayaklarınızda kalacak şekilde, omuzlarda yerde iken poponuzu havaya kaldırın. Bu esnada yine poponuzu sıkmanız gerekiyor. Hareket en az 10 defa tekrarlanmalı. Bu pozisyonu alırken köprü şeklini aldığınız için adına köprü hareketi deniliyor.

Göbek ve Kalça Eriten Hareketi

Mountain Hiker (Dağ Tırmanışı):

Bu hareket sayesinde vücutta bulunan birçok kas aynı anda çalışıyor. Bu hareket başlangıçta şınav pozisyonu alarak başlar. Karnınızı sıkı bir vaziyette tutarak ilk önce sağ diz göğse kadar çekilir. Sonra tekrar şınav pozisyonu alınır. Aynı şekilde sol diz göğse kadar çekilir ve tekrar şınav pozisyonu alınır. Her iki diz için 10’ar adet tekrarlamalısınız. Seri bir şekilde yapacağınız hareket sayesinde hem göbek eritecek hem de selülitlerden kurtulmuş olacaksınız.

Gün içinde 2 defa bu hareketleri yapmanız sayesinde kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status