Selülit Yapan İçecekler Nelerdir?

Son yıllarda düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam tarzı ve hormonlu besinler selülit oluşumunun en temel nedenleri arasında yer alıyor. Selülit oluşumunu önlemek için kesinlikle tüketilen besinlere dikkat etmek gerekiyor. Ciltte yağlanmaya neden olan yiyecek ve içecekler selülit oluşumuna davetiye çıkarırken hali hazırdaki selülit probleminin de artmasına yol açıyor. Peki selülit yapan içecekler nelerdir?

Selülite Neden Olan İçecekler

İşte sizlere selülit problemi ile savaşırken tüketmekten kaçınmanız gereken içeceklerin listesi;

Hazır meyve suları:

Yüksek kalori miktarı bulunan şekerli içecekler selülit oluşumuna neden olan en temel etkenlerdendir. Özellikle muhteşem tadı ile vazgeçilmezlerden olan hazır meyve suları şeker bakımından yoğun bir içeriğe sahiptir. Mümkün olduğunca hazır meyve suları yerine evde taze sıkılmış meyve sularının tercih edilmesi gerekir. Taze meyve sularına şeker ilavesi yapılmaması da önemlidir.

Çay:

Çay tüketmeyen birey sayısı neredeyse yok denecek kadar azdır. Kafein içeren çay kararında tüketildiğinde faydalıdır. Ancak çoğu kişi için alışkanlık haline gelen aşırı çay tüketimi zamanla selülit oluşumuna neden olmaktadır.

Kahve:

Aşırı tüketildiğinde selülit oluşumuna neden olan kahve özellikle şekerli içildiğinde faydalarından çok zarara neden olmaktadır. Süt ve kremalarla yapılan kahveler selülit oluşumu için en temel hatalardandır. Selülit oluşturan içecekler listesinde kahveyi ilk sıraya koymak mümkündür.

Kola:

Hayatınızdan tamamen çıkarmanız gereken içeceklerden biridir. İçerdiği kafein ve yüksek şeker oranı ile selülitlere davetiye çıkaran kola içerdiği asit nedeniyle de sağlık açısından son derece tehlikelidir.

Turşu Suyu:

İçerdiği yüksek tuz oranı ile turşu suyu da selülit oluşumuna neden olmaktadır. Turşu yapımında kullanılan aşırı tuz zaman içerisinde vücutta ödem oluşmasına ve selülitlere yol açmaktadır.

Milkshake:

Yüksek oranda doymuş yağ ve şeker içeren milkshake zaman içerisinde selülit oluşturan en önemli neden haline gelir. Tatlandırma amaçlı ilave edilen kremalar ve şeker deri altında yağ birikmesine ve zamanla selülit oluşumuna neden olmaktadır. Bu nedenle mümkün olduğunca tatlandırıcı barındıran içeceklerden uzak durulmalıdır.

Vücudunuzu korumak ve portakal görünümündeki selülitlerin oluşumunu önlemek için selülite neden olan içecekler ve tüketiminden uzak durmanızda fayda var.,

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status