Aspirin Maskesi İle Sivilcelerden Kurtulun

Sivilce her yaştan kadın ve erkeğin en önemli cilt sorunlarından birisidir. Özellikle ergenlik döneminde sivilcelerde ciddi bir artış görüldüğü bilinmektedir. Sivilceler için birçok yöntem denenebilir ama geri dönüşü olmayan hataları önlemek için cilt yapınızı tanımalı ve buna yönelik tedavileri denemelisiniz. Sivilcelerden kurtulma yolları arasında aspirin ile yapılan maskenin son dönemde çok kullanıldığı biliniyor. Deneyenlerin memnun kaldığı maskenin yapımı ve uygulaması son derece basit.

Aspirin Maskesi için Gerekli Malzemeler:

Aspirin maskesinin hazırlanmasında herkesin kolaylıkla bulabileceği malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle sivilce sorunu olan herkes hemen deneyebilir. Maskeyi hazırlamak için 5 adet aspirin gerekmektedir. Aspirinle karıştırmak için 2 tatlı kaşı kadar limon suyu ve bir miktar karbonata da ihtiyacınız olacak. Tüm malzemeler hemen herkesin evinde vardır ama yoksa bile her biri oldukça uygun fiyatları olan malzemelerdir. Böylece sivilcelerden kurtulmak için pahalı kozmetik ve bakım ürünlerine ihtiyacınız olmayacak.

Aspirin Maskesinin Hazırlanışı:

Maskeyi hazırlamak için öncelikle beş adet aspirini iyice ezin. Aspirini ezmek için tahta kaşık ya da tahta havanları kullanabilirsiniz. Ardından başka bir kabın içinde limon suyunu hazırlayın. Çok derin olmayan bir kabın içinde aspirinin üzerine limon suyunu ilave edin. Aspirin iyice eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz karışımın üzerine karbonat eklerken yavaş hareket edin. Kıvam verici etkisi olacak karbonatı eklerken karıştırmaya devam edin. Karışım krem kıvamına gelene kadar karbonat eklemeye devam etmelisiniz.

Aspirin Maskesi Nasıl Uygulanır?

Maskenin kullanılmadan hemen önce hazırlanması gerekiyor. Aksi halde limonun asidik etkisi kaybolacaktır. Bu nedenle maske karışımı tam ölçüde hazırlamanız gerekiyor. Maskeyi uygulamadan önce cildinizi suyla temizleyin. Suyun yanında dermo kozmetik etkisi olan sabunlarla yıkayabilirsiniz. Maske uygulamasından cildin kuru olması gerekir. Cildinizi hazırladıktan sonra maskeyi yüzünüze güzelce uygulayın. Ardından 10 dakika bekleyin.

Bekleme süresinin daha kısa olmaması gerekiyor ama yüzünüzde aşırı kaşıntı, acı gibi alerjik durumlar hissederseniz erken yıkamalısınız. 10 dakika sonra ılık su ile cildinizi maskeden arındırın. Son olarak cildinize her zaman kullandığınız nemlendiricinizi sürün. Maskeyi haftada 2 ila 3 kez uygulamak sonuç almak için yeterli olacaktır.

Aspirin Maskesinin Faydaları

Aspirinle hazırladığınız maske sivilcelerin etkisiyle tahriş olmuş olan cildin yatışmasına katkı sağlar. Maske var olan sivilcelerin iyileşmesine etki ederken yeni sivilcelerin oluşmasına da engel olur. Var olan sivilcelerin en kısa sürede iyileşmesine etki eden maskenin bu etkisini gösterebilmesi için düzenli olarak uygulanması gerekiyor.

Aspirin maskesi sivilcelerle savaşırken ayrıca cildin yumuşamasına etki eder. Sivilcelerin en can sıkıcı yönü ciltte leke bırakmalarıdır. Aspirin maskesi, sivilcenin leke oluşturma ihtimalini de azaltmaktadır. Düzgün kullanım sonucunda, cilt bakımı da ihmal edilmemişse cildin pürüzsüz bir görünüm kazanması da mümkün.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status