Evde Kolayca Yapabileceğiniz Zayıflama Egzersizleri

Pahalı spor salonları, ameliyatlar, diyetler ve daha bir sürü problem… İnsanlar kilo vermek ya da daha sağlıklı bir yaşam sürmek için bunlara çok miktarda para ve zaman harcarlar. Artık yeni bir sayfa açıp bunlara bir son verme zamanı geldi. Günde yarım saatimizi evde yapılan zayıflama egzersizlerine ayırarak hem fit bir vücuda hem de sağlıklı bir hayata kavuşabiliriz. Evde yapılan zayıflama egzersizleri düzenli yapıldığı zaman istenilen sonuca ulaşmak çok da zor değildir.

Her gün zayıflama uğruna kullanılan ilaçlar sonucu birçok insan hayatını kaybetmektedir. Oysa evde yapılan birkaç egzersizle hem kilolu insanlar ideal kilolarına hem de sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen insanlar sağlıklı bir hayata ulaşabilirler.

İnsanlar her seferinde egzersiz yapmaya bir bahane bulur ve bu durumda kilolar da hızla artmaya devam eder. Aslında egzersiz yapmanın önemini anlayanlar zaman ve mekân konusunda asla bahane uydurmaz ve sıkıntı çekmezler. Egzersizlerin püf noktası düzenli bir şekilde devam etmektir. Evde yapılan egzersizlere düzenli bir şekilde devam etmek çok zor değildir. Bu egzersizleri hayatımızın bir parçası olarak kabul ederek işe başlayabiliriz. Örneğin, her sabah uyandığımızda yüzümüzü yıkamak ya da kahvaltı yapmaya benzetebiliriz.

Şimdi kısaca evde yapılacak zayıflama egzersizlerinden 3 tanesini örnek göstererek bu adımı atmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Öncelikle basit bir egzersizle başlayalım. Ellerimizi iki yana açarak zıplıyoruz ve bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarlıyoruz. Bu egzersiz en basit ısınma hareketlerinden biridir. İkinci egzersiz olarak bir sandalye alıyoruz ve sandalyenin arkasını çevirerek ellerimizle oturup kalkıyoruz.

Bu hareket hem kol kaslarımızın çalışmasına hem de karın ve kalça bölgesindeki problemlerin giderilmesini sağlar. Üçüncü olarak oturur konumda duvara yaslanarak yukarı aşağı hareket ediyoruz. Bu egzersiz yine karın bölgesindeki yağlanmaların azalması ve bacak kaslarının güçlenmesi için fayda sağlayacaktır.

Aslında her gün yarım saatlik bir yürüyüş bile sağlıklı bir yaşam için yeterli olabilir. Siz şikâyetlerinize göre kendiniz için birçok egzersiz bulabilir ve ona göre davranabilirsiniz. Bu egzersizleri yapacağınıza dair kendinize söz vererek işe başlamanızı tavsiye ederiz. 1-2 gün devam edilen egzersizler size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Kendinizi önemseyin ve 24 saatin sadece 30 dakikasını egzersizlere ayırarak birçok hastalığın önüne geçin. Emin olun evde yapılan zayıflama egzersizleri, size çok daha kaliteli bir yaşam sunacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status