Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer?

Yorgunluk, stres, uykusuzluk gibi çeşitli nedenlere bağlı olara gözaltında oluşan şişlikleri gidermenin çeşitli yolları vardır. Sabahları uyandığınız zaman, ayna karşısında gözaltında oluşan şişlik ve kızarıklıkları görmek sinirinizi bozuyor olabilir. Gözaltında oluşan şişlikler, en yaygın güzellik sorunlarından biridir.

Aşırı ağlama, fiziksel stres, dermatit, vücuttaki hormonal değişiklikler, hava değişikliği, sinüs problemleri, kötü beslenme, alkol alımı, bazı alerjik reaksiyonlar da dahil olmak üzere; göz altı şişliklerinin sayısız sebebi vardır. Göz altı şişlikleri bireyleri yorgun ve hasta gösterir. Makyajla bu şişlikleri gizlemek yerine, doğal yöntemleri deneyebilirisiniz.

Göz Altı Şişlikleri Nasıl Giderilir?

Göz altı şişliklerinden kurtulmanın en kolay yolu, bol su içmektir. Su, aynı zamanda vücutta birken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Günde en az 8 ila 10 bardak su içmeye gayret edin. Kafeinli ve gazlı içecek alımını azaltın.

Yorgun ve şiş gözlerden kurtulmak, cildi sıkılaştırmak ve kan damarlarını rahatlatmak için; 10 ila 15 dakika boyunca dondurucuda beklettiğiniz metal kaşığı göz altına tutun.

Ayrıca Bakınız: Göz Şişliğine Ne İyi Gelir?

Yeşil çay ve siyah çay poşetleri, şiş ve tahriş olan göz çevresini yatıştırmaya yardımcı olur. Sıcak suda bekleyen ve ardından soğuyan çay poşetlerini, göz kapaklarının üzerine koyun ve yumuşak bezle örtün. 15 dakika süre ile bekletin.

Buzdolabında bekletmiş olduğunuz salatalık dilimlerini, 10 dakika göz çevresinde bekletin. Soğumuş patates dilimleri de kullanabilirsiniz.

2 yumurta beyazını bir kaba koyun ve çırpın. Gözlerin altına uygulayın ve 15 dakika bekletip, durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status