Kalp Pili Olanlar Anjiyo Olabilir Mi?

Kalp hızının yavaşlamasını engellemek, kalp yetersizliğinin önüne geçmek ve kalbin pompa görevini etkili bir şekilde yapması için kalp pili hastalara takılır. Bu pil sayesinde kalple ilgili saydığımız bu sorunlara çözüm bulunmaya çalışılır.

Çok sayıda insan kalp pili ili yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürmeye çalışmaktadır. Üç şekil kalp hastalığı için takılan piller adeta hayat kurtaran bir kurtarıcı gibi görev yapmakta ve kişilerin hayatlarında yardımcı olmaktadır. Özellikle kalp yavaşlamasında ileriki yaşlarda olan bu sorun için pil tedavisi uygulanır. Bu pil sayesinde kalbin işleyişi hızlanır. Kalbin pompalama yapmadığı durumlarda ve kalp yetersizliği durumlarında da pil kurtarıcı olarak görev yapmaktadır.

Kalp pili Kalp Operasyonuna Engel Mi?

Kalp pili hayat kurtarıcı olarak bilinen kalp sorunlarında etkili bir tedavi yöntemidir. Bu konuda kalp pili kalp operasyonuna  engel teşkil eder mi diye bir soru akla gelebilir. Kalp içi yapılan ameliyatlarda, anjiyo işlemlerinde kalpteki pil olması kişiye engel değildir. Aksine kalbin daya iyi bir hale gelmesi için bu tip operasyonlar kalp sağlığı için faydalıdır diyebilir. Burada uygulanan anestesi yöntemi zararlı olur mu diye kişinin ilk aklına gelir. Bu konuda hastaya uygulanan anestezi yöntemi uygun ve doğru şekilde uygulanmalıdır. Böylece operasyon sırasında her hangi bir aksi durum olmasın. Anestezi verilirken kalp hastası olan kişilere uygun şekilde anestezi verilmesi gerekir.

Uzmana Danışın

Kalp ameliyatlarında ya da anjiyo işlemlerinde etkili sonuç almak için kalp pili olan kişiler için özel durum gerektiren özelliklerin iyi bilinmesi gerekir Normal bir hastaya verilen anestezi ilaçlarıyla kalp hastalıkları neticesinde kalp pili takılı olan hastalarda uygulanacak olan anestezi yöntemi bir değildir. Bu konuda uzman bir doktordan yardım istemek gerekir.

İlacın dozunu ve kullanım şeklini doktor ayarlayarak doğru bir şekilde ilaç verilmesini sağlar. Böylece operasyon sırasında anesteziden kaynaklı sorunlar önlenmiş olur. Sorun çıkmaması için bazı tetkikler  ve testler doktor isteyebilir. Kardiyoloji uzmanı yardımıyla hasta muayene edilir ve uygun şekilde tedavisi sağlanmaya çalışılır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status