Kilo Almanın 7 Pratik Yolu

Kilo alımı bazı insanlar için son derece zor ve stresli olabilmektedir. Bu yazımızda vücut geliştirenler için sağlıklı kilo alabilmelerine yardımcı olacak 7 ayrı ipucunu paylaşacağız.

1.Günlük Kalori Cetvelinizi Oluşturun

Yiyecek günlüğü tutarak, günlük karbonhidrat, protein ve yağ alımı cetvelinizi oluşturarak kontrol altında kilo alabilirsiniz. Bu sayede alınan gıdaların yağa dönüşmesinin önüne geçmiş olursunuz. Bunun için mobil uygulamaları deneyebilirsiniz.

2.Ek Kaloriler

Beslenme programına ek kaloriler ekleyin. Hızlı ve kolay kalori sağlayan kaynaklara başvurun. Fındık ezmesi, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, bal, tam yağlı Hindistan cevizi sütü ve tam yağlı yoğurt gibi hafif ve kalorisi yüksek gıdalar tercih edebilirsiniz.

3. Karbonhidratlar

Sebze, şeker, meyve, baklagiller gibi karbonhidrat kaynaklarını seçin.  Karbonhidratlar özellikle yorucu ağırlık çalışmalarında glikojen depolarını doldurmak için gereklidir.

4.Yağlar

Vitaminleri belirli ölçüde sindirmek için diyetinize sağlıklı yağlar ekleyin. Fazladan kalori edinmenin ve enerji sağlamanın yolu da sağlıklı yağlardır. Ham fındık, ayçiçeği tohumu, fındık ezmesi, avokado, et, zeytinyağı, gerçek mayonez ve bazı peynirler tercih edilebilir.

5.Hızlı Yiyin

Tok hissetmek için hızlı yemek yiyin. Eğer çok yavaş yerseniz beyninizde 20 dakikalık bir gecikme olur ve tokluk hissi geç gelir.

6.Kalorili İçecekler

Süt, Hindistan cevizi suyu veya sütü gibi içecekler, yüksek kaliteli protein tozları ekstra kalori sağlayacaktır.

7.Pozitif Olun

Yemek yapmaktan keyif alıyorsanız, yemeklerinizi kendiniz pişirin. İştahlı dostlarınız birlikte yemek yiyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status