Saçları Güneşten Korumanın Yolları Ve Bitkisel Yöntemler

Yazın güneş ve denizle vakit geçirmek harika bir şey ama maalesef saçlarımız bizimle aynı fikirde değiller. Güneş ve deniz nedeniyle saçlar çok çabuk yıpranır. Bu yüzden de iyi bir bakım yapmak şarttır.

Saçları güneşten korumanın yolları, doğru ürün kullanmaktan geçer. Saçınıza hangi ürünün iyi geldiğini en iyi siz bilirsiniz. Bu yüzden saçlarınızı nemlendirecek şampuanları seçin ve kullanın.

Saçınızın yapısına göre bakım kremi kullanmayı tercih edin. Saçlarınız boyalıysa, renk koruyucu olanları tercih edin ki, saçlarınızın rengi açılmasın.

Saç bakım serumlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. İçerisinde doğal yağlar bulunanları tercih edin ve genellikle tatile gitmeden önce ve geldikten sonra uygulayın. Daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Aktarlardan ya da kozmetik marketlerden doğal yağ esanslarından alabilirsiniz. Denizden çıkınca plajda saçlarınıza sürüp tarayabilirsiniz. Her duş sonrasında ya da yağın çeşidine göre öncesinde de saçlarınıza uygulayın. Bu şekilde saçlarınızın ne kadar yumuşadığını göreceksiniz.

Saçlarınızı toplayın ve şapka, şal gibi aksesuarlarla olabildiğince güneşten korumaya çalışın. Plajdayken mutlaka argan yağı ya da argan yağı karışımlı ürünlerden kullanarak saçlarınızı tarayın. Aksi takdirde, saçlarınız karışık halde kalırsa daha kolay yıpranacaktır.

Zeytinyağı, badem yağı, argan yağı gibi yağlarla maskeler ve bakım kürleri hazırlayın ve saçlarınıza uygulayın. Ayrıca deniz sezonunu kapadığınızda saçlarınızı biraz kestirin ve nefes almasını sağlayın.

Tüm bunları uyguladığınız takdirde, saçlarınızın oldukça az yıprandığını göreceksiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status