Güneşten Yıpranan Saçlar İçin Öneriler

Güneş, ruhumuzu ve enerjimiz yenilese de saçlarımız için çok faydalı değildir. Saçlarınızın güneşin etkilerinden dolayı yıpranmaması için bakım yapmanız gerekmektedir.

Güneşten yıpranan saçlar için öneriler nelerdir?

Argan yağı, en etkili ve en hızlı sonuç veren bakım ürünlerinden biridir. Düzenli olarak saçınıza argan yağı bakım kürü uygulayabilirsiniz. Plajda, her denizden çıktığınızda saçlarınıza argan yağı sürün ve tarayın. Bu şekilde daha az yıprandığını ve yumuşadığını göreceksiniz.

Çuha çiçeği yağı da en az argan yağı kadar etkili ve faydalıdır. Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz bu yağı da, plajda saçlarınıza sürün ve tarayın. Bakımının etkisini fazlasıyla göreceksiniz.

Tatlı badem yağı da hem cilt hem de saçınızı güneşin etkilerinden korumaktadır. Oluşan zararlı etkileri de azaltıp saçlarınızı daha güçlü ve parlak hale getirir.

Jojoba yağı da saç bakımında vazgeçilmez ürünlerden biridir. Sadece güneşin etkisini değil, günlük hava koşullarının yarattığı tahribatı da onarır. Özellikle kuru saçlara canlılık ve parlaklık katar.

Tüm bu yağların hepsini plajdayken saçlarınıza uygulayın. Plajdan eve döndüğünüzde, duş sonrasında ya da öncesinde de saçlarınıza bu yağlardan uygulayabilirsiniz. Argan yağını duş sonrasında kullanabilirsiniz, durulamaya gerek kalmayacaktır. Ama diğer yağları muhakkak duş öncesinde kullanın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status