Selülit Masajı İçin Hangi Tür Yağlar Kullanılır?

Selülit yağı, derinin altında bulunan yağ ve bağ dokusunun sıkışmasından dolayı meydana gelen bir cilt problemidir. Selülitin oluşum gösterdiği bölgeler, baldır arkası, kalça, kollar, diz ve bacağımızın üst kısımlarıdır. Selülit, genetik problemlerinizden de kaynaklanabiliyor. Yanlış ve kontrolsüz beslenme, yaş, hareketsiz yaşam, ve kullanılan bazı ilaçlar selülitin oluşmasında ki ekstra etkenlerden olabiliyor. Günümüzde 10 kadından 8’inin selülit problemi yaşadığı belirlenmiştir. Yani sadece siz değil, çoğunluk bu sorunla karşı karşıya.

Selülit oluştuysa ve yaşantınızda bir değişiklik yapmadan selülitin geçmesini bekliyorsanız, hiç bir sonuç elde edemeyeceksiniz. Selülit problemini yenmek için çaba göstermeli, çeşitli önlemler almalısınız. Önünüzde uzun bir süreç olacak ve bu süreci çok kaliteli bir şekilde sürdürüp, alışkanlık haline getirerek, güzelleşecek olan cildinizi yıllarca koruyabileceksiniz.

Selülit Yağı Tedavisi

Susam yağı: Cildiniz tarafından oldukça hızlı ve kolay bir şekilde emilebilen bir yağ türüdür.  Hal böyle olunca selülit tedavisindeki etkisi de büyük oluyor. Susam yağını dairesel hareketlerle cildinize kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Selülit oluşan bölgelerinize susam yağı tedavisini uyguladıktan sonra 1 saat bekleyip, bacaklarını güzel bir şekilde ovalayarak yıkamalısınız. Her gün aksatmadan bu yöntemi uygulamak, çok daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Buğday yağı: Günlük olarak kullanabileceğiniz ve susam yağı gibi etkili olan bir diğer yağ türü de buğday yağıdır. Biberiye yağı ile harmanlayarak kullanıldığında çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır. İki yağ ile karışım elde edilmesi faydasını arttıracaktır.

Jojoba yağı: Diğer yağlara nazaran çok sık kullanılmamalıdır. Haftanın 4 veya 5 günü kullanılması yeterlidir. Cildinize masaj yaparak kolaylıkla sürebilirsiniz. Sürdükten sonra 1 saat bekleyip, cildinizi kabak lifiyle ovalayarak yağdan tamamen arındırmanız gerekir.

Limon yağı: Zeytinyağı ile karıştırılıp kullanıldığı taktirde etkisi artacaktır. Sadece limon yağı yetersiz kalacağından dolayı bu şekilde kullanmanız çok daha doğrudur. İçerisinde asit barındıran limonun yakıcı etkisi, selülitlerle savaşma konusunda oldukça iyidir. Uygulama yapıldıktan sonra 1 saat bekleyip ılık suyla yıkayın.

Portakal yağı: Selülitin o kötü görüntüsünü azaltma da ve yeni selülit oluşumlarını engellemek için çok etkili bir yağ türüdür. Cildin altında biriken ve selülitin oluşmasını sağlayan yağ tabaklarının yanmasını sağlar. Portakal yağını sürdüğünüz bölgeyi strech film ile sararak yarım saat beklettikten sonra yıkamaya geçmeli ve bu işlemi haftada 3-4 gün mutlaka yapmalısınız.

Selülit için Yağ Tedavisi:

Selülit İçin Özel Yağ Karışımı

  • 7 damla kekik yağı
  • 6 damla melisa yağı
  • 8 damla portakal yağı
  • 8 damla biberiye yağı
  • 1 şeker kaşığı susam yağı

Uygulaması: Öncelikli olarak susam yağını bir şişeye alarak içine melisa, kekik, portakal ve biberiye yağı ekleyin. Yağları oldukça homojen bir şekilde karıştırmalısınız. Yağ karışımını uygulamadan önce hafif bir şekilde ısıtmanızda fayda var. Elde ettiğiniz karışımı selülitli bölgelerinize masaj yaparak sürün. Strech film ile sardıktan sonra yarım saat bekleyip yıkayın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status