Sıkı Bir Kalça İçin Yapılması Gerekenler

Bayanların en çok sorun yaşadıkları bölgeleri hiç kuşkusuz kalçalarıdır. Kalça bölgesi yer çekimine en çok maruz kalan yerlerdir ve bu sebeple zaman geçtikçe yanlara ve aşağıya doğru sarkmaya başlar.

Özellikle yaz aylarının gelmesi ve plaj sezonunun açılmasıyla birlikte de bayanlar için sıkı bir kalçaya sahip olmanın önemi daha da artmaktadır. Bu amaca yönelik yapılacak çalışmaları bu yazı içerisinde listeledik.

Neler Yemeliyiz?

Öncelikle karbonhidrat içeren besinler tercih edilmemelidir. Bunun yanında protein içerikli besinler alınırken de yağsız olmalarına dikkat edilmelidir. Örneğin, yumurta, balık, yağsız et gibi  besinler kalçalar için oldukça önemli ve yararlıdır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken ise hamur işlerinden kesinlikle uzak durmanız gerektiğidir. Yiyeceklerinizde tuz ve şeker kullanımını da mümkün olduğunca en aza indirmeniz gerekmektedir. Ayrıca gazlı ve asitli içeceklerden uzak durarak selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Soğuk Duş Etkisi

Soğuk su vücudun kendini toparlamasını ve sıkı bir hal almasını sağlar. Bu sebeple duş alırkn mümkün olduğunca suyun soğuk olmasına özen gösteriniz. Özellikle oldukça soğuk olan suyu kalçalarınıza ve selülit bulunan yerlerinize tazyikli bir şekilde uygulamanız oldukça yararlı olacaktır.

Spor Yapmayı İhmal Etmeyin!

Kalçalarınızın şekillenmesini istiyorsanız sizin için için en ideal spor yüzmedir. Yüzme sporunu yaparken palet takarsanız vücudunuzun daha fazla efor sarf etmesini de sağlayabilirsiniz. Günlük yarım saat paletle birlikte yüzmek size kaslı ve sıkı bir kalçaya kavuşturacaktır. Bunun yanında günlük olarak düzenli bir şekilde uzun mesafe yürüyüşleri, koşu ve paten gibi sporlar da kalça bölgesine en çok yardımı olan sporlardandır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status