Evde Selüliti Yok Etmenin Yolları

Kadınların en çok rahatsız olduğu fiziksel sorunlardan bir tanesi selülit oluşumu oluyor. Yaz aylarında tam bir baş belası olan selülitlerden kurtulmanın bir yolu yok mu? Elbette var. Artık evde uygulayacağınız basit formüller sayesinde sizde istenmeyen selülit görünümü ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Selülit hemen hemen ortak problemlerimiz arasında yer alıyor. Kalça, göbek, kol gibi bölgelerde oluşan pütür pütür görüntüye selülit denir. Buna halk arasında portakal görünümü adı da verilmektedir. Yağ bezelerinin toplanması sonucunda ortaya çıkar. Selüliti ortadan kaldırmak kadar oluşumuna engel olmak da bir o kadar önemlidir. Yediklerimiz, içtiklerimiz, yaşam koşullarımız, hareketsizlik gibi sorunlardan meydana gelen cilt problemini evde yok etmeye var mısınız? Gelin birlikte selüliti yok etmenin yollarına bakalım.

Beslenme Ve Diyetin Önemi

Sağlıklı beslenme her alanda önemli olduğu kadar selülit oluşumunu önlemek içinde bir o kadar önemli rol oynuyor. Sabahları kahvaltınızı erken saatlerde yumurta ve yeşillik eşliğinde yapmalısınız. Gün içinde acıktığınız zaman bunu bastırmak için veya gece yatmadan önce metabolizmayı harekete geçirmek adına ılık suyun içine yarım limonu sıkarak içmelisiniz.

Beslenme Önerileri

Günlük öğününüzü çoğaltın ama porsiyonunuzu azaltın. Küçük atıştırmalıklarınızı meyve ve yararlı kuruyemişler ile gerçekleştirin.

Yemek yerken başka şeylerle ilgilenmeyin. Bunun yerine yemeğinize odaklanın ve doyduğunuzu hissedin.

Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklarınız varsa bunları bırakmalısınız.

Gün içinde bol su tüketimine dikkat edin.

Hayvansal ve doymuş yağlar tüketmek yerine zeytinyağı tüketin.

Meyve tüketiminden korkmayın, fakat kalori miktarına da dikkat etmelisiniz.

Yemek çeşitlerinizi kızartmak yerine ızgara veya haşlanmış olarak tercih edin.

Çikolata, cips, fasd-food, hazır gıdalar tüketmemeye özen gösterin.

Beyaz şeker veya tatlandırıcı kullanmayın.

Egzersiz Yapın!

Yemek yedikten sonra mutlaka yürüyüş yapmaya özen gösterin. Hafif tempoda koşular yapın. Özellikle bacak, göbek ve kol kaslarınızı harekete geçiren egzersizler tercih edin. Yapmanız gereken hareketler; bacaklarınızın açık olacak şekilde çömelme kalkma hareketleri, dağ tırmanışı ve bol masaj uygulaması olacak.

Selülitlerden kurtulmak için yukarıda ki uygulamaları yapmalısınız. Kısa sürede gözle görülür sonuçlar almaya başlayacaksınızdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status