Aloe Vera Jeli İle Sivilce Sorununa Çözüm

Aloe Vera Jeli

Kusursuz bir cilde sahip olmak isteyenlerin en büyük problemi sivilcelerdir. Sivilce en önemli cilt problemlerinden birisi olmakla birlikte estetik açıdan da oldukça rahatsız edici bir durumdur. Sivilce tedavisinde ilaçlar yerine doğal yöntemler uygulamayı tercih etmek kalıcı çözüm adına önem taşır. Hem cilt sağlığı açısından, hem de faydaları açısından sivilce sorununa aloe vera jeli tedavisi uygulayabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği bulunan aloe vera jeli özellikle cildi nemlendirme ve bakterilerden arındırmada başarı sağlayacaktır.

Magnezyum laktat içeren aloe vera jeli bu özelliği sayesinde sivilcelerde kaşıntı sorunu için fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda düzenli olarak aloe vera jeli ile uygulanan tedaviler cildi beslemede ve sivilce lekelerini yok etmede de ideal çözüm olacaktır.

Aloe Vera Jeli İle Sivilce Maskesi

Sivilce sorunundan kurtulmak için evde 15 dakikanızıayırmanız yeterli olacaktır. Cildi temizleyen, gözenekleri küçülten vetıkanmasını önleyen aloe vera jeli sivilce maskesi kısa sürede sivilceye dair problemlerinizi ortadankaldıracaktır.

Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Maskeyi hazırlamaya ve uygulamaya geçmeden önce cildinizi bakıma hazırlayın. Maskeyi ne kadar temiz bir cilde uygularsanız etkisi de o kadar çabuk görülecektir. Tüm malzemeleri küçük bir kasede karışım haline getirin ve cildinize sürün. Maskeyi en az 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile arındırın. Aloe vera maskesini sivilcelerden kurtulmak için düzenli olarak haftada en az 2 kez tekrarlayın.

Aloe vera jeli antioksidan içermektedir. Aynı zamanda anti-bakteriyelözelliği sayesinde cildi zararlı bakterilerden arındırır. En önemliözelliklerinden birisi de sivilcelerin oluşumuna neden olan fazla sebumüretimini kontrol altına almasıdır. Cildi arındırma ve cilt sorunlarını ortadankaldırma etkisine sahip aloe vera jelini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Aloe vera jeli ile sivilce tedavisi sayesinde mevcut sivilcelerin kurumasınıve sivilce izlerinin zamanla kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Sivilce ve ciltsorunları için kullanacağınız aloe verayı kendiniz de evde küçük bir saksıdayetiştirebilirsiniz. Bu sayede kendi doğal ürününüzle cilt problemleriniziortadan kaldırabilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status