Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilceler birçok insanın baş sorunu olmuştur. Sivilceler genellikle ergenlik dönemlerinde çok fazla görülür bunun nedeni ise ergenlik dönemlerinde vücudun çok fazla yağ depolaması. Yetişkinlerde de sivilce oluşumu gözlenmiştir. Genelde yenilen yiyecekler ve aşırı sigara içilmesi gibi nedenlerden dolayı sivilce çıkmaktadır.

Sivilcelerin en kötüsü ve en çok rahatsızlık veren kulak memesinde sivilce insanları oldukça rahatsız etmektedir kimi insan bu sivilce yüzünden uykusundan bile oluyor. İnsanların baş düşmanı haline gelen sivilceler genelde yağ sonucu meydana gelmektedir. Kulak memesinde oluşan sivilcelerin tedavisi oldukça uzundur ve sivilceler arasında en şiddetlisidir.

Kulak Memesinde Sivilce Nedenleri

Kişisel bakımlarımızı yapmalıyız tırnaklarımızı uzamadan kesmeliyiz eğer kesmezsek elimizi kulağımıza getirdiğimiz sivilce oluşmaktadır ellerimizi sürekli olarak yıkamalıyız ve hijyen bakımında titiz olmalıyız aksi halde kulağınızda büyük bir sivilce çıkabilir buda şiddetli bir ağrıya dönüşebilir size çok büyük sıkıntı yaşatacaktır.

Kulak temizliğine çok dikkatli ve titiz olunması lazım. Kulak kirinde oluşan mikroplar sivilceye dönüşür bu yüzden her gün kulağımızı mutlaka temizlemeliyiz ve kulağımızla çok fazla oynamamalıyız.

Yastık yüzlerinizi her gün değişmeniz lazım bunun nedeni haftalardır değişmeyen yastık yüzünden onlarca mikrop oluşur buda kulağınızla temas halinde sivilceye dönüşecektir bu gibi sorunları önlemek için yastık yüzlerinin günlük değişmesi önerilir.

Yağlı ve baharatlı yemekler yenilmemelidir. Yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu ciddi bir şekilde tehdit etmektedir.

Kulak memesinde oluşan sivilceler oldukça önemli bir problemdir mutlaka bir uzmana başvurmak gereklidir doktorun verdiği krem ve ilaç kullanılması gereklidir. Kulak memesinde oluşan sivilcelerin tedavi süreci oldukça uzundur. Tedavi sırasında kesinlikle sivilce ile oynanılmaması lazım ve patlatılmamalı aksi halde sivilceniz daha kötü halde olacaktır. Tedavi sürecinde sivilce ağrınız azda olsa azalacaktır eğer ağrınız varsa doktorlar ağrı kesici atılması ağrıları bir nebze olsun keseceğini belirtiyorlar. Kulak memesi ilaç sayesinde tamamen kurtulabilirsiniz.

Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilceler eskiden beri insanların baş düşmanı haline gelmiştir. Genellikle vücudun çok fazla yağ depolaması halinde çıkmaktadır. Sivilcelerin en çok rahatsız veren türü kulak memesinde oluşan sivilcelerdir. Kulak memesinde oluşan sivilceler hastalara oldukça çok rahatsız vermektedir ve hatları bunaltmaktadır. Genellikle kulak deldirme, ucuz takılar gibi nedenlerden dolayı çıkmaktadır burada oluşan iltihap eğer önlem alınmasa daha kötü bir hal alacaktır ve cerrahi ihtiyaca gerek kalabilir.

Kesinlikle kulak memesinde oluşan sivilce ile oynanılmaması lazım ve herhangi bir zarar görmemesini sağlamak sivilcelerden geçte olsa kurtulmanızı sağlayacaktır. Kulak memesinde sivilce tedavisi oldukça uzundur ve dikkati alınması gereken hastalıktır.

Kulak Memesi İltihap Nedenleri

Kulak deldirme kulak memesi iltihap yol açacaktır uzmanlar işinde profesyonel ve hijyenli bir yerde kulağı delmeyi öneriyor aksi halde birçok problemle karşılaşabilirsiniz.

Aynı zamanda ucuz takıların takılmasını kesinlikle uzmanlar önermemektedir. Uzun takılar içerisinde bulunan zararlı maddeler ve mikroplar yüzünden kulak memenizde sivilce oluşmasına neden olacaktır uzun süre takılması sonucunda kulağınız daha kötü hale gelecektir ve cerrahi müdahaleye gerek kalacaktır. Kulak memesi iltihap oldukça rahatsızlık veren bir sivilce türüdür bu gibi hastalıklara yakalanmamak için oldukça dikkatli davranılması gerekiyor.

Kulak Memesinde Sivilce Tedavisi

Tentürdiyot veya alkolü pamuğa damlatarak sivilce olan bölgeye uygulayın. Alkol ve tentürdiyot kulak sivilcesine neden olan mikropları öldürür ve sivilceniz den kurtulmanızı sağlayacaktır. Eğer kulak memesinde oluşan sivilceye aldırmazsanız ileri ki zamanlarda bu gibi yöntemler bile işe yarayamayacak ve iltihap için doktor cerrahi müdahale edecektir.

Aynı zamanda tuzlu suda oldukça etkilidir. Tuzlu su sivilceye neden olan ölü hücreleri öldürür. Sivilceye uyguladığınızda hafif yanma hissedecektir bu yanmanın nedeni tuzun ölü hücreleri öldürmesidir.

Buz sivilcedeki şişiklik için oldukça etkilidir. Birçok kişi buz yöntemini önermektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status