Sivilcelere Karşı Elma Sirkesi Soda Uygulaması

Cildin herhangi bir bölgesinde görülebilen sivilceler en çok yüzde ortaya çıkmaktadır. Bunun temel nedeni, tüm vücutta en çabuk kirlenen bölgenin yüz olmasıdır. Devamlı temiz tutulmadığı sürece yağlanmaya dayalı olarak ortaya çıkan sivilceler, kalıcı olduğu gibi ağrı da vermektedir.

Sivilce tedavi sürecinde, kişiler hem doğal çözüm yollarını hem de tıbbi çözüm yollarını kullanabilir. Bu süreci her ikisini bir arada kullanarak geçirmek daha çabuk sonuç verecektir.

Sivilce ya da akne sorunları için yüzde kullanılacak en mükemmel temizlik ürünleri soda ve elma sirkesidir. Yüzün kir ve yağdan arınmasını sağladığı gibi yeni oluşanları da önlemektedir.

Elma Sirkesi ve Soda İle Cilt Temizliği Yapılır Mı?

Bilhassa sivilce sorunları olanların,  ciltlerini temiz tutmaları imkânsızdır. Devamlı yağlanan ve bu yağı dışarı kusan vücut, her yarım saatte bir yıkamayı gerektirir. Bu da yüzün daha çok kurumasına sebep olur. Tüm bu sorunları aşabilmek için elma sirkesi ve soda kullanılabilir. Çünkü elma sirkesi cilt sorunlarının hemen hepsine kesin sonuçlar vermektedir.

Sivilceli olan yüz, her gün düzenli olarak elma sirkesi ve soda ile temizlenirse kısa süre içinde hem sivilceler ortadan kalkar hem de lekeler. Üstelik yüzün renginin açılması da sağlanır.

Mikrop öldürücü etkisi ile yüzü temizleyen elma sirkesi, doğal toniktir. Bu tonik sayesinde sivilceye neden olan sebum maddesi ciltten uzaklaştırılır.

Elma Sirkesi ve Soda Cilde Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesini ve soda karışımını püskürtme başlığı olan, küçük, cam bir şişeye alabilirsiniz. Genellikle plastik şişede satışa sunulan sirke, şişe içinde uzun süre kaldığında ağzının açılıp kapanması nedeniyle etkisini kaybedebilir. Bunun önüne geçebilmek adına cam şişe çok daha faydalı olacaktır.

1 yemek kaşığı elma sirkesi 3 yemek kaşığı soda ile karıştırılmalıdır. Daha sonra gözler korunarak cilde püskürtülmelidir. Tüm yüz ıslandıktan sonra pamuk yardımıyla yüz silinebilir. Sabah uyandıktan sonra gece uyumadan önce bu uygulamayı günde 2 kez yaptığınızda çok kısa sürede sonuç alırsınız. Hem cildiniz kısa sürede temizlenir hem de sivilceleriniz ortadan kalkar.

Soda ve Elma Sirkesi ile Sivilce Sorunu Çözülür Mü?

İçinde bulundurduğu mineraller yardımıyla cildi besleyen soda, aynı zamanda sivilcelerin sönmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle cilt bakımında pek çok kişi tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır. Cilt bakımında esas olan temizliktir ve bu temizliği de maden suyu ve elma sirkesi ile yapabilmeniz mümkün.

Sivilceye Karşı Elma Sirkesi

Yalnız başına kullanıldığı gibi elma sirkesi ya da limon eşliğinde de kullanılabilen soda, asidik madde bulundurması nedeniyle yüzde aktif olan sivilcelerin sönükleşmesine sebep olur. Lekelerin ve kirlerin dağılmasını sağladığı için sivilceden kurtulma sürecinizde yanınızda olabilir.

Soda ve Elma Sirkesi Kürü Nasıl Yapılır?

Bir kahve fincanı elma sirkesine bir kahve fincanı soda karıştırılır. Karışım, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yüze uygulanır. Yaklaşık 5 dakika bekletildikten sonra yüz temiz bir pamuk yardımıyla silinir. Sonrasında ılık su ile yüz birkaç kez yıkanır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status