Sivilce İçin Ozon Tedavisine Dair Merak Edilenler

Akne sorununun gün geçtikçe artış göstermesi, tıp dünyasında arayışları tetikliyor. Cilt uzmanlarından sivilce nasıl geçer sorusunun cevabını alabilmek mümkün ancak her tedavi ne yazık ki olumlu sonuçlar vermiyor. Son dönemlerde sivilce tedavisi için kullanılabilecek en ideal yöntemlerden biri de ozon tedavisidir.

Ozon Tedavisi Nedir? Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Kan dolaşımının içine oksijen verilmesi ile sağlanan ozon tedavisi, kanda yer alan zararlı bakterilerin öldürülmesini sağlar. Kaybolan zararlı bakteriler yerini beyaz kan hücrelerine bırakır. Vücudu savunma ve dinçlik kazanma konusunda en büyük iş beyaz kan hücrelerine düşmektedir. Ozon tedavisi ile bu hücrelerin sayılarını arttırmak bu nedenle oldukça önemlidir.

Sivilcelere ozon tedavisi, son dönemlerde daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü temizlenen kan ile beraber cildin direnişi artmış hem stres kaynaklı hem de hormon kaynaklı sivilce sorunu yok edilmiştir. Sağlıklı bir cilt için ozon tedavisi sıkça önerilmektedir. Tedavi boyunca esas olan süreklilik göstermektir.

Güçlü bir dezenfektan olan ozon, sivilce tedavisi arayışında olanlar için güzel bir alternatif olabilir.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Sivilce nasıl geçer? sorusunun cevabı ozon tedavisinde olabilir. Tedavi, ozon terapistleri tarafından yapılır ve kesinlikle profesyonellik gerektirir. Ozon tedavisi görmek istediğinizde uzmandan randevu almanız yeterlidir. Randevuyu alırken ozon saunası ya da yüksek basınç odası olarak bilinen tedavi odalarının olup olmadığından emin olmalısınız. Çünkü tedavi seansları bu odalarda gerçekleştirilmelidir.

Derinizden içeriye oksijen verilmesi ile gerçekleştirilen ozon tedavisi, yaklaşık yarım saat sürmektedir. Bu yarım saat içinde deri üstü ve deri altı tüm kirlerden arındırılmanız amaçlanır.

Tedaviye, size verilen seanslar boyunca devam etmeniz gerekir. Yarım bırakmanız durumunda sivilcelerinizin sayısında hızlı bir yükseliş olabilir.

Ozon Tedavisi ile Sivilceler Son Bulur Mu?

Ozon tedavisi sırasında cilde verilen oksijen sayesinde kan temizliği sağlanır. Temizlenen kan, içinde bulunan bakterilerin yok olmasını sağlar. Temizlenen bakteriler, sivilcelerin de ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Bağışıklık ve dolaşım sisteminin temizlenmesi amacıyla son yıllarda sıkça kullanılan ozon tedavisi, sivilce problemine de çözüm olmaktadır. Sivilce tedavisinde ozonun kullanılması, metabolizmanın daha rahat çalışmasını ve cildin daha güzel görünmesini sağlamaktadır.

Sivilce Tedavisi ve Ozon

Ozon Terapisinin Sivilce Tedavisine Katkıları Nelerdir?

Kan ve doku temizliğinde son zamanların en çok tercih edilen tedavisi olan ozon terapisi, sivilce sorununa da çözüm olmaktadır. Faydalı ve bir o kadar da pratik olan tedavi, birkaç seansta olumlu sonuç vermektedir. Kan dolaşımına desteği oldukça fazla olan ozonun sivilcelere neden olan kirliliği de ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Bunun yanında aktif olan akneler dışında sivilce izi gibi sorunlarınız varsa ozon tedavisi işinize yarayacaktır. Çünkü dokuların kendini yenilemesi ve hızla toparlanabilmesi, ozon terapileri sayesinde çok daha kolaydır. Ozon terapilerine düzenli olarak devam eden pek çok kişi, sivilce sorunlarından kısa süre içinde kurtulmuştur.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status