Sivilce Tedavisi Kaç Ay Sürer? Sivilce Tedavisi

Sivilce tedavisinin süresi uygulanacak tedavi yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Sivilce nasıl geçer sorusu birçok farklı alanda cevabı aranan bir sorudur. Sivilce problemi olanlarında bildiği gibi tıbbi, alternatif tıp ya da bitkisel çözümler gibi çok farklı alanlarda uygulanmış çok sayıda sivilce tedavisi mevcuttur. Sivilce sorununa uygulanan tedavi yöntemine göre tedavi ve iyileşme süresi değişmektedir. Sivilcelerinden kurtulmak isteyen kişi uzmanın uyguladığı tedavi programına destek olmak için önerileri asla göz ardı etmemelidir.

Lazer Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Sivilce tedavisinde lazer yöntemi çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Önce bitkisel ve kimyasal yöntemler denenmesine karşın iyileştirilmemiş sivilce için lazer tedavisine başlanabilir. Lazer tedavisi uygulamasında seanslar cildin yapısına göre 1 ila 3 hafta aralıklarla yapılmaktadır. Seans sayısı ile sivilce yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 5 seans olarak belirlenmiştir.

İlaçla Sivilce Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Sivilce nasıl geçer sorusunun yanında en çok merak edilen konulardan biriside tedavilerin ne kadar sürdüğüdür. Sivilce sorununa ilaçla tedavi uyguluyorsanız; doktorun belirttiği süre boyunca ilaç kullanmaya devam etmek gerekir. İlaçla tedavilerde sivilce problemi ortalama olarak bir yıl içerisinde ortadan kalkmaktadır. Hangi ilacın hangi ölçüde kullanıldığı tedavi süresini etkilemektedir.

Doğal Yöntemlerle Sivilce Tedavisi Kaç Ay Sürer?

Doğal tedavi yöntemlerinin her biri farklı yapıdadır. Bitkisel kürler ve evde yapılan sivilce maskelerinin iyileştirme süreleri değişiklik göstermektedir. Bazı tedaviler içerikleri nedeniyle belirli sürelerde uygulanabilirken; bazıları sivilceler iyileşme gösterene kadar uygulanabilmektedir. Doğal yöntemleri uygularken içerikte kullanılan malzemeler dikkate alınmalıdır. Maske ya da kür için belirli bir süre verilmişse bu süreyi aşmadan uygulama yapmanız cilt sağlığı için önemlidir.

Sivilce Tedavi Süresini Neler Etkiler?

Sivilce tedavisi genellikle uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir. Herhangi bir tedavi için ortalama iyileşme süresinin 2 ay olduğu kabul edilebilir. Tedavinin ilk bir ayı oldukça zordur. Cildin tedaviye alışması süresi olarak belirlenen bu bir ay da tam tersi sonuçlarla da karşılaşılabilir. Tüm sivilce tedavilerinde sivilceler ilk etapta çoğalmakta sonradan azalmaya başlamaktadır.

Sivilce Tedavisi Ne kadar Sürer?

Tedaviden iki ay sonra iyileşme başlar ama tam düzelme 4 ila 8 ay arasında değişmektedir. Çok nadir olarak tam iyileşme bir seneyi bulabilir. Kızarıklıklar, beyaz ya da iltihaplı sivilceler iyileştikten sonra leke kalabilir. İltihaplı sivilcelerin iyileşme süresi daha uzun olmaktadır. Cilt tonu koyu ise bu lekeler altı ay sonra hafiflemektedir. Tedavi süresini uzatmamak adına bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Tedavi sürecinde cildin özellikle zararlı güneş ışınlarına karşı korunması gerekir. Bunun yanında doktorun önermediği kimyasal ürünler ve nemlendiriciler de kullanılmamalıdır.

Sivilceye elle müdahale de tedavinin etkilerini azaltarak süreyi uzatmaktadır. Elle müdahale var olan sivilce sayısında da artışa neden olabilir. Son olarak sivilce oluşumunu tetikleyen yanlış beslenme biçimlerine uzak olmak gerekir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status