Sivilceleri Kurutan Yumurta Akı Maskesi Ve Faydaları

Yumurta en güçlü protein kaynaklarından birisidir. Bu bakımdan son derece güçlü olan yumurta yüzyıllardır güzellik malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Cildi besler, temizler ve sıkılaştırır.

Yumurtanın Cilde Faydaları

Uygulaması da son derece kolay olan yumurta akı maskesi sivilceleri önleme konusunda başarılı olduğu kadar cildin sıkılaştırılmasında da kullanılır.

Yumurta akı maskesi düzenli kullanımda yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden olan sivilce oluşumunu da engeller. Yumurta akının içeriği olan protein zenginliği yeni cilt hücreleri oluşturarak, kırışıklıkları da düzeltir ve yeni kırışıkları önler. Anti-aging etkisi olan magnezyum minerali de bulunmaktadır. Bu mineral ile de cildin yaşlanmasının önünde ciddi bir engeldir yumurta.

Yumurta akı potasyum ile cildin derinlemesine nemlendirilmesi ve uzun süre yumuşaklığını koruması için de kullanılabilir. Yine yumurta içinde bolca bulunan B2 vitamini yani riboflavin, toksinlerin temizlenmesini sağlar ve cildin ışıltılı olmasına yardımcıdır.

Yumurta akının bu faydalarından yararlanmak isteyenler sadece bir yumurtanın akını yüzüne sürdükten sonra kuruyuncaya kadar bekleyip, bol ılık su ile cildini temizlese de olur. Ancak yine de farklı yumurta akı maskeleri için aşağıdaki notları okumalısınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  1. Yumurta akı iyice temizlenmelidir, aksi takdirde gözenekler tıkanabilir. Bu nedenle maskenin tamamen çıktığından emin olmalısınız.
  2. Alerjisi olanlar asla yumurtalı bir maske kullanmamalıdır. Her uygulamadan önce bileğin iç tarafında yumurta alerjisi testi yapılmalıdır.
  3. Kuru cildi olanlar için maskenin içinde portakal, limon ve domates gibi asiditesi yüksek, kurutucu malzemeler bulunmamalıdır. Yumurta maskesin ardından bir nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir.

Sivilce İçin Yumurta Akı Maskesi Tarifi

Sivilcelere Karşı Yumurta Akı Maskesi Yapılışı:

  • 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı limon ve 1 çay kaşığı bal iyice karıştırılmalıdır.
  • Yüz yıkanıp, kurutulduktan sonra göz ve dudak çevresi hariç yüzün tamamına maske uygulaması yapılmalıdır.
  • 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla iyice yıkamalıdır.
  • Bu maske aynı zamanda fazla yağı da aldığı için hemen maske uygulaması ardından nemlendirici kullanılmalıdır.

Bu yumurta akı maskesi, antiseptik ve antibakteriyel özelliği ile sivilce oluşumunu engellerken, aynı zamanda ciltteki güneş lekelerini de çıkarmaktadır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status