Sivilce Kızarıklıkları İçin Pratik Çözümler Ve Sivilce Maskeleri

Özellikle sivilce sıkma huyu olan bayanlar, kızarıklığın ne anlama geldiğini çok iyi bilirler. Çünkü sivilce sıkıldıktan sonra kızarıklığı uzun bir süre yüzden gitmez. Buna engel olabilmek adına ya sıkmaktan vazgeçmeli ya da kızarıklıklara çözüm bulmalısınız, Peki, sivilce kızarıklıkları nasıl geçer?

Sivilce Kızarıklığı Geçirmek İçin Ne Kullanılmalı?

Sivilcenin sıkılması ya da baskıyla ortadan kaldırılması sonucu, bulunduğu bölgede kızarıklık meydana gelir. Bunun önüne geçebilmek için aspirin, kullanılabilecek en pratik üründür.

Sivilce Kızarıklığına Aspirin Kullanımı

İçinde salisilik asit bulunan aspirin, sivilcenin oluştuğu bölgede kızarmaya engel olabilir. Bunun için 5 aspirini ezerek bir çay tabağına koyun. Daha sonra ılık suyu, damla damla ilave edin. Macun kıvamını alana dek karıştırın. Sivilcenin ve kızarıklığın olduğu bölgeye kulak çubuğu gibi temiz bir aparatla uygulayın. 15 dakika sonra durulayın.

Diş Macunu Sivilce Kızarıklığını Geçirir Mi?

Cildin herhangi bir bölgesinde görülen sivilce kızarıklığı rahatlıkla geçirilebilir. Bunun için özel ilaçlar kullanmaya gerek yok. Evde bulunan diş macunu bile işinize yarayacaktır.

Diş macununun içinde sivilce kurumasına yardımcı olan silis maddesi bulunmaktadır. Gece uyumadan önce ve sabah kalktıktan sonra sivilce kızarıklığı olan bölgeye diş macunu uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Mentol ve flüorür içeren diş macunları sivilce kızarıklığını arttırdığı için kullanmamaya özen gösterilmelidir.

Sivilce Kızarıklığına Hangi Maske İyi Gelir?

Sivilce kızarıklığı olan bölgeye kullandığınız malzemeler oldukça önemlidir. Çünkü yanlış ürün kullanımı, kızarıklığı tetikleyerek daha fazla oluşmasına ve genişlemesine neden olur. Tüm bunlardan yola çıkarak asitli, mentollü ve naneli ürünlerden uzak kalmalısınız.

Sivilce kızarıklığını engelleyebilmek için kullanılacak en sağlıklı maske, elma ve bal ile yapılan maskedir. Bir adet orta boy elmayı rendeleyerek içine bir yemek kaşığı bal karıştırın. Daha sonra ikisini harmanlayarak yüzünüze sürün. Bilhassa sivilce kızarıklığı olan noktalara ağırlık verin. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.

Sivilce Kızarıklığı İçin Kullanılacak Kür Nedir?

Sivilce kızarıklıklarına iyi gelen maske ve kür sayısı oldukça fazla fakat bu kürlerden en kısa sürede dönüt alabileceğiniz sadece birkaç maske bulunmakta. Bunlardan en önemlisi soğan kürü.

Sivilce Kızarıklıkları İçin Pratik Çözümler

Blender ya da meyve püresi yöntemi ile bir büyük baş soğanın suyunu çıkarın. Sivilce kızarıklığı olan bölgeye temiz bir pamuk yardımıyla sürün. Yıkamadan yaklaşık 1-2 saat geçirin. İlk etapta biraz yakabilir ancak bu zarar verdiği anlamına gelmez. Bu yüzden haftada bir kez uyguladığınızda memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Limon Suyu, Sivilce Kızarıklıklarını Geçirir Mi?

Sivilcenin meydana getirdiği kızarıklığa iyi gelen doğal çözümlerden biri de limon suyudur. Kızarıklığın olduğu bölgeye uyguladığınız birkaç damla limon suyu hem sivilceyi kurutur hem de kızarıklığı giderir. Limonun yakıcı hissine dayamazsanız 5 damla limon suyuna bir iki damla su katabilirsiniz. Limon suyunu uyguladıktan sonra bir süre bekleyip ılık su ile yıkayıp nemlendirmelisiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status