Siyah Nokta Bandı Nasıl Kullanılır?

Siyah Nokta Bandı, siyah noktalar bir çok kişinin rahatsız olduğu cilt problemlerinin başında gelir. Cildin altında biriken yağ ve kirin birleşmesi sonucu oluşan siyah noktalar, cilt temizliğine gerekli önem verilmez ise sivilceye de dönüşebilmektedir. Aynı zamanda başta ergenlik dönemindeki gençler olmak üzere her yaş grubundan kadın ve erkeklerde aynı oranlarda görülmektedir.

Siyah noktalardan arınmak için bir çok yol vardır. Bunlardan en pratik, en ekonomik ve en kullanışlı olanı siyah nokta bantlarıdır. Hem fazla uğraşmak zorunda kalınmadığı için hem de kolay ulaşılabilir olduğu için siyah nokta bantları bir çok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hemen hemen bütün büyük marketlerde temin edebileceğiniz ve 6-7 lira gibi fiyatı olan siyah nokta bantları temizliği açısından da en çok tercih edilenler arasındadır.

Siyah nokta bantları haftada bir kez en fazla iki kez olacak şekilde kullanılmalıdır. Eğer çenenizde, burun üzeri ve çevresinde çıkan tüyler ve kıllar hızlı bir uzama gösteriyorsa kullanım sayısını daha da artırabilirsiniz. Özellikle banyodan çıktıktan sonra kullanmanız siyah noktaların bant üzerine daha fazla geleceği için önemlidir.

Tercih edilen banyo sonrası kullanımı olmalıdır. Bantları açıp hazır hale getirdiğinizde burnunuzu ıslatmanız gerekmektedir. Islatılan burun üzerine siyah nokta bantları yapıştırılmalıdır. Ortalama 15 dakika kadar burun üzerinde bekletildikten sonra bant burun üzerinden hızlı bir şekilde tek bir seferde çekilmelidir.

Siyah Nokta Bandı Kullanımı

Siyah nokta bantlarını kullanıp bırakmaktan çekinmemelisiniz. Bantları kullanıp bırakınca siyah noktalar ve burun çevresinde oluşacak tüylerin artacağından korkmamalısınız. Siyah nokta bantlarını kullanıp bıraktıktan sonra herhangi bir sorun olmamakla birlikte ne tüylerde bir çoğalma ne de siyah noktalarda bir artma görülmemektedir.

Her zaman ki var olan tüyler tekrar çıkacaktır ve yine burun üstü çevreniz eski haline dönecektir. Eski haline dönmesi için ise siyah nokta bandını kullanıp bırakmış olduğunuz süre üzerinden bayağı bir zamanın geçmiş olması gerekmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status