Siyah Noktalar İçin Kahve Ve Zeytinyağı Maskeleri

Kahve Siyah Noktalara İyi Gelir Mi?

Kahve telvesi maskesi yüzde ne kadar kalmalı? Kahve telvesi maskesi nasıl yapılır? Kahve telvesi siyah noktalara iyi gelir mi? Kahve ve Zeytinyağı maskesi ne işe yarar?

Siyah noktalara kahve, maske veya peeling olarak evde kendinizin de hazırlayabileceğiniz ve cildinize uygulayabileceğiniz, cildinizi arındırarak yağ dengesini koruyacak ve gözeneklerinizi açarak siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden cildimde siyah nokta problemi var! diye üzülmeyin, çünkü türk kahvesi peelingi ve maskesi ile artık bu sorununuz kısa sürede kabus olmaktan çıkacak ve  tertemiz görünüşlü, sağlıklı bir cilde sahip olabileceksiniz. 

Türk kahvesi maskesini hazırlamak için bir tatlı kaşığı türk kahvesi ile yine bir tatlı kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu malzemeleri küçük bir kasede karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Bu maske sayesinde siyah noktalarınızdan kurtulurken, aynı zamanda kahvenin içerisinde bulunan kafein sayesinde cildiniz oksijenlenerek nefes alacaktır.

Bunun yanı sıra, türk kahvesi çok küçük taneciklidir. Bu bakımdan da siyah noktaları çıkarma işlemi sırasında cildinize zarar vermeyecek, aksine zeytinyağının içinde bulunan E vitamini sayesinde cildiniz sağlıklı ve pembe bir görünüm kazanacaktır. Kahve ile yapılan maskeleri kullanım aralığı cilt tipine göre farklılık göstermektedir.

Hazırladığınız peelingi eğer normal ciltliyseniz haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Yağlı ciltler bu peelingi 5 günde bir uygulayabilirler. Kuru ciltlerde uygulama aralığı 20, hassas ciltler de ise bu aralık 1 aydır. Ayrıca peliing sırasında gözenekleriniz açıldığı için sonrasında mutlaka gül suyu veya yeşil çay  ile ya da cilt tipinize uygun bir toniği uygulamalısınız.

Siyah Noktalara Türk Kahvesi Nasıl Uygulanır?

Türk kahvesi maskesi için ise, toz şeker, bal, türk kahvesi ve zeytinyağına ihtiyacımız var. Aslında türk kahvesinin maskesi de peelingine benzer. Yukarıda yazdığım peelingdeki gibi tüm malzemelerden birer çay kaşığı alıp bir kase içinde karıştırıyoruz ve yüzümüze sürüyoruz. Ancak, maskeyi uygularken yüzünüze çok bastırıp cildinizi yıpratmamaya dikkat etmelisiniz.

Uygulamayı cildinizde yavaş yavaş daireler çizerek yaklaşık 5 dakika boyunca masaj şeklinde yapmalısınız. Bu maskeden önce tencerede kaynamakta olan suyun buharına yüzünüzü yanmayacak şekilde tutup beş dakika bekledikten sonra yıkarsanız, maskenin cildinize işlemesi de daha kolay olacaktır.

Bu maskenin de kullanım süresi tıpkı peelingdeki gibi, cilt tipine göre değişmektedir. Türk kahvesi maskesini kuru ciltler 15 günde bir, yağlı ciltler 7 günde bir uygulayabilirler. Normal ciltler ise 10 gün arayla türk kahvesi maskesini uygulayabilirler.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status