Sivilce Ve Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Sivilceler yüzde çirkin bir görüntü oluşturduğu için halk arasında her ne kadar kötü bir rahatsızlıkmış gibi algılansa da aslında vücutta biriken yağın atılması sivilce yolu ile olmaktadır. Bu ise sağlık açısından vücut için gerekli bir durumdur. Bu sebeple sivilcelerden şikayet etmek yerine o dönemi daha stresten uzak geçirmek sizlerin elinde. Bu sayede sivilceler daha erken yok olacaktır yüzünüzde. Siyah noktalar ise yüzdeki gözeneklerin dolması ile oluşmaktadır. Sağlık açısından herhangi bir yararı bulunmamakla birlikte yüzde çirkin görünümlere sebebiyet vermektedir.

Yüzümüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilceler genellikle cildi yağlı kişilerde daha çok görülmektedir. Yüz bölgesi başta olmak üzere kişilere göre bu sırtta ve göğsün üst kısımlarında da görülebilmektedir. Bu problem yetişkinlerden çok özellikle ergenlik dönemine yeni girmiş gençlerin başlıca sorunlarından biridir. Sivilceler ilk olarak gözeneklerin havadaki kir ve vücuttaki yağ ile dolması sonucu oluşan siyah noktaların büyüyüp iltihaplanması sonucu oluşmaktadır.

Sivilcelerden kurtulmanın en doğal tedavisi güneşlenmektir. Aynı zamanda bol su tüketimi ve düzenli uyku uyumak da sivilceleri uzaklaştırmanın yollarından biridir. Aynı zamanda cildin temizliğine özen gösterilmelidir. Günde en az iki kere yüz sabunlanarak temiz bir havlu ile kurutulmalıdır. Ilık su kullanımı ise yüzünüzdeki sivilce olan bölgeleri rahatlatacaktır.

Yüzünüzdeki sivilcelerin gitmesi için kullanacağınız sabunların doğal olmasına ve kükürt içermesine özen gösterirseniz yüzünüzde oluşacak olumlu gelişmeleri görebileceksiniz. Sivilceler için kullanacağınız kimyasal ilaçları ise muhakkak hekim kontrolünde kullanmalısınız. Aksi takdirde yan etkilerinin fazla olması durumunda herhangi bir şey yapamamanın üzüntüsü içerisine görebileceksiniz.

Sivilce Ve Siyah Noktalara Maske Tarifi

Malzemeler:

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Sivilcelerden kurtulmanız için, evde doğal yöntemlerle hazırlayabileceğiniz maskelerin olduğunu unutmamalısınız. Bir kase yoğurdun içine, orta boy rendelenmiş soğan, bir diş sarımsak ve iki yemek kaşığı un ilave ederek karıştırıp bu maskeyi yüzünüze günde iki kere onar dakika olmak şartıyla uygulayabilirsiniz.

Bamya Maskesi

Saf bir şekilde pişmiş bamyayı iyice ezerek aynı şekilde bu yöntemi de yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama muhakkak çok soğuk olmayacak, hatta imkânlar dahilinde sıcak su ile durulmaması cildin zarar görmemesi ve hassaslaşmaması için gereklidir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status