Tutkalla Siyah Nokta Temizleme Nasıl Olur?

Birçok insan da görülen siyah noktalar çok sık rastlanan bir cild sorunudur. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri de tutkalla siyah nokta temizleme yöntemidir. Bunun için ihtiyacınız olan pva yada elmers tutkal yani su bazlı tutkal edinmeniz gerekir.

Tutkalla siyah nokta temizleme erkek ve kadın fark etmeden herkes tarafından kullanılır. Bilinen hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Tutkalla siyah nokta temizleme burun bölgesinde daha etkilidir. Hassas ciltler de herhangi bir kızarma ve hassasiyet görüldüğü taktirde bölgeyi ılık su ile yıkayın ve bir daha uygulamayın.

Tutkalla Siyah Nokta Uygulaması

Öncelikle cildinizi temizleyin. Daha olumlu sonuç almak için, banyodan sonra yada yüzünüzü sıcak su buharına tutarak cildinizi yumuşatın. İnce bir tabaka halinde parmak yardımıyla ince bir tabaka halinde uygulayın. Burun bölgesine sürdükten sonra tutkallın kuruması için bekleyin.

Kuruduğunda saydam soyulabilir bir şekilde oluyor. Bilindik cild maskeleri gibi bir ucundan tutup kaldırıldığında soyulur bir yapıya sahiptir. Tutkalla siyah nokta temizleme ilk seferde gözle görülür bir sonuç verebilir.

Haftada 3  kez tutkalla siyah nokta uygulaması yapılabilir. Tamamen soyduktan sonra ılık suyla cildinizi temizleyin ve kurulayın. Sağlıklı günler dileriz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status