Vücut Geliştirme ve Supplementler Hakkında Gerçekler

Milyonlarca insan kilo kaybı, kas yapma, sağlık faydaları gibi bir dizi istek için takviye ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Supplement ürünlerin bir kısmı gerçekten fayda sağlarken, bir kısmı da sağlık açısından çok zararlı olabilmektedir. Özellikle yasa dışı satılan supplement ürünler sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.

Geçtiğimiz 20 ila 30 yılda, spor takviyeleri spor müdavimleri arasında giderek daha popüler hale gelmiştir. Fitness ile ilgilenen ve fiziksel iyileştirme için halter gibi egzersizleri kombin yapan sporcular, kas gelişimini arttırabilmek için supplement ürünleri tercih edebilirler.

Vücut geliştirme döneminde diyet programının bir parçası haline gelen supplement ürünler, kilo vermeye çalışanlarda iştah kontrolü sağladıkları gibi, kilo alımı için de kas dokusundan kaybetmeden yağ yakımında fayda sağlar. 

Ayrıca Bakınız: Kaslı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Nereden Başlamalıyım?

Mevcut spor beslenme takviyeleri büyüyen bir sektördür. Fakat  “yağ yakma” ya da “zayıflamaya” iddia eden yasadışı takviyeleri İngiltere dayalı tedarikçilerden online olarak sağlanabilmektedir ve sağlığınız için tehlike oluşturmaktadır.

Protein, vücut geliştiren için diyetin önemli bir parçasıdır. Kas oranının artması ve vücut dokusunu her türlü muhafaza için adeta anahtar görev görür. Bu amino asitler kas gelişimi için kullanılan yapı blokları içerirler.

Ayrıca Bakınız: Soya Proteini Faydaları

Protein tozları, barlar ve kapsüller gibi piyasada mevcut satılan supplement ürünler en popüler kas inşa takviyeleridir. Fiziksel performansınıza ulaşmasını yardımcı olan enerjiyi artırmak, kilo kaybı ve yaşlanma süreciyle mücadeleye teşvik gibi etkileri bulunur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status