Bulk Dönemi Nedir? Beslenme Nasıl Olur?

Bulk Dönemi Nedir?

Eğer kas inşa etme ve yağ kaybetme olaylarının her ikisinin de aynı anda gerçekleşmesini istiyorsanız, bulk döneminde tüm bu amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Bulk dönemi basitçe vücut geliştirmeyle uğraşanların kilo alma dönemi olarak bilinir ve bu süreçte hızlıca kas dokusunda artış yaşanır. Bulk döneminde vücut geliştiren ve sporla uğraşan kişilerin amacı çok hızlı şekilde kas dokusunu arttırarak, kilo alımı sağlamaktır.

Geçmiş yıllarda vücut geliştirme ile uğraşan bireylerin en çok düştüğü hatalardan biri kısa sürede kilo alımı için yağ dokusunu arttırmalarıydı. Günümüzde ise kilo alımı sırasında yağ dokusunu azaltma görüşü hızla benimsendi ve bodybuilding ile uğraşan bireyler bulk döneminde yağ dokusunu azaltabilmek için daha fazla çaba vermeye başladılar.

Ayrıca Bakınız: Kas Yapan En İyi 10 Besin

Bulk Döneminde Beslenme

Bulk döneminde bireylerin beslenmelerine daha bir özen göstermeleri gerekiyor. Tabi, bu dönemde yağların hızlı yakılması adına birçok takviye ürüne ihtiyaç duyulmaktadır. Doğru beslenme ve takviyeler ile sizler de bulk döneminde daha kolay kas yapısı yapabilirsiniz. 

Birincil hedef kilo almak ve kas dokusunu arttırmak olan bulk döneminde, gücü arttırmak için fazla kalori alımına ihtiyaç duyulur.

Bulking yaparken, daha fazla kalori için daha sık yemek ihtiyacı duyulur. Özünde küçük öğünlerle sıklıkla yemek tavsiye edilir. Bu beslenme programı protein, karbonhidrat ve yağlardan oluşmalıdır. Günde en az 6 ila 8 küçük öğünler yemek için çaba göstermelisiniz. Daha sık öğünlerle beslenmek gün boyu enerji yakımı sabit tutacak ve kas dokusunun artmasında kolaylık sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status