Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Gider? Doğal Çözüm

Yüzdeki siyah noktalar, yüzde oluşan siyah noktalar hemen herkesin ortak sorunudur özellikle de bayanlar için oldukça sıkıntı yaratan bir cilt sorunudur sürekli olarak bakım yapmayı ve temizlemeyi gerektirir. Çevresel faktörler ve yaşam tarzımıza bağlı olarak siyah noktalar artabilir. Siyah noktalar gözeneklerin daha açık olduğu yerlerde kir ve yağ birikintilerinden kaynaklı olarak oluşurlar.

Yüzde oluşan siyah noktalar temizlenmediği taktirde içerideki yağ salgısının yüzeye çıkmasına engel olur ve cilt hava alamaz bu durumda sivilce oluşumları görülür. Yağ bezelerinin gereğinden fazla çalışması sırtta göğüste ve kıl köklerinde siyah noktaların oluşumuna sebep olur. Siyah noktaları direk sıkmak yüzdeki kılcal damarları kanatmaya ve daha ciddi cilt problemlerinin oluşumuna sebep olabilir bu neden le siyah noktaları sıkarken öncelikle cilde buhar vermek gerekir.

Cilde buhar verince gözenekler açılır ve deri yumuşar bu şekilde iki baş parmağa kağıt mendil sarılarak hafif bir basınç ile siyah noktalar dışarı çıkarılır fakat ardından mikrop kapmaması için tüm yüz tonik yardımı ile silinir. Ayrıca maske uygulaması yapılırsa ardından daha uzun süreli yüz temiz kalacaktır.

Yüzdeki Siyah Noktalar:

Yüzdeki siyah noktalar, siyah noktalardan kurtulmak için kil maskesi uygulanabilir en iyi maske yöntemlerinden biridir tamamen doğal olan bir kil cildinizi etkin bir şekilde temizleyecektir. Kil maskesi aynı zamanda cildinizi ölü derilerden de arındıracaktır.

Siyah noktaları temizlemek için temizleme bantları da kullanılabilir bu bantlar kısa sürede etki edecektir fakat sadece yüzeydeki kirleri aldığı için sık sık yapılması gerekir. Ama zamanınız yoksa ve bir an önce kurtulmak istiyorsanız en iyi yöntemlerdendir. Hemen her eczane de satılır su ile ıslatıp siyah nokta olan bölgeye uygulanır ve kuruyunca çıkarılır. Yine peeling yapımı da etkili sonuçlardan biridir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status