Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Siyah noktalara kesin çözüm, Öncelikle siyah noktalar neden oluşur derseniz en belirgin sebeplerden biri iyi temizlenmeyen ve gözenekli bir cilde sahip olmaktır. Bu siyah noktalar cildimizde  hoş görülmemesinin  yanı sıra sağlık açısından da temizlenmesi gereklidir. Çünkü siyah noktalar elle sıkıldığı zaman, zamanla ciltte çukurlaşmalara ve daha belirgin sivilcelere sebep olmaktadır. Bu yüzden mümkün oldukça  sürekli  olarak cildin temizlenmesi ve Nemlendirilmesi gerekmektedir.

Şimdi size siyah noktalardan kesin olarak kurtulabilmenize  yardımcı olabilecek bir kaç maske tarifi ve  bilgileri sunacağım. Umarım faydalı olur.

Siyah noktalara kesin çözüm olarak evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir maske önereceğim size. Maskemizi yapabilmemiz için bir yumurta ve bir de günlük kullandığımız bir peçete gerekli,  öncelikle yumurtamızı Alıp beyazıyla Sarısını ayırıyoruz. Bize beyaz kısmı lazım olacak çünkü.

Yumurtanın akını bir kaba alıp biraz çırptıktan sonra gözaltlarımıza  değdirmemeye dikkat ederek güzelce yüzümüze sürüyoruz. Sonrasında peçetemizi Alıp ağız, burun deliklerimiz ve gözlerimiz açık kalacak şekilde maske biçiminde kesiyoruz.

Daha sonra yumurta akını sürdüğümüz yüzümüze yapıştırıyoruz ve tekrardan üzerine yumurta akımızdan sürüyoruz. İyice kuruduktan sonra yavaş yavaş çıkartıyoruz. Peçetemize baktığımız zaman siyah noktaların nasıl peçetemizle birlikte yüzümüzden ayrıldığını görebiliriz.

Ve son olarak yüzümüzü ılık suyla Güzelce yıkayıp nemlendirici sürebiliriz. Böylelikle bu maske ile hem cilt bakımı yapmış olup hem de siyah noktalarımızı elle sıkıp cildimizde lekeler ve çukurlar oluşmasının önüne geçmiş oluruz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status