Ağda Sonrası Sivilce Neden Çıkar? Ne Yapmalı?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için özellikle kadınların en sık tercih ettiği seçeneklerden biri ağda oluyor. Güzellik kolay bir şey değil. İnsan ağdanın acısına da katlanıyor, farklı şeylere de. Ağdadan sonra sivilce çıkması da işin cabası. Peki, ağda yaptıktan sonra neden sivilce çıkar? Sivilce çıkmasını nasıl önleriz? Gelin birlikte bugünkü yazımızda bunları inceleyelim.

  • Ağda yapılırken çok sıcak bir şekilde uygulanıyorsa
  • Tüyler ters yönden çekiliyorsa
  • Tüyler aşırı uzun veya kısa ise
  • Ağda sonrası dar şeyler giyiniyorsanız
  • Ağda sonrası terlemeye maruz kalıyorsanız

Vücudunuzda sivilce çıkması kaçınılmaz oluyor. Fakat sivilce çıkmaması için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu sayede sivilce çıkmadan önlemiş olacak ve cildiniz tahriş olmayacak. Ağdadan sonra çıkan sivilce de ikiye ayrılıyor. Bazıları iltihaplı sivilce olurken, bazıları ise kuru bir şekilde vücutta çıkabiliyor.

Ağda Sonrası Sivilce Nasıl Önlenir?

Regl öncesi, hamilelikte, cildin hassas olduğu cildin sivilceye meyilli olduğu zamanlarda ağda kullanmamaya dikkat edin.

Ağda öncesi ağrı kesici içebilirsiniz. Bu tarz ilaçlar ağrıyı, şişmeyi ve sivilcelenmeyi önleyecektir.

Ağdadan önce cildinizin soğuk olması gerekiyor. Bunun için ağda uygulayacağınız bölgeye buz kompleksi yapabilirsiniz. yada ağda yapacağınız ortamın serin olmasına dikkat edin.

Ağda öncesi, ağda uygulayacağınız bölgeye pudra ile masaj uygulaması yapabilirsiniz. bu sayede ciltte ki fazla nemi, yağı alarak ciltte tahrişleri önlemiş olacak.

Ağda yapıldıktan sonra bol giysiler giyinmeye dikkat edin. Cildinizin hava almasına ve kendine gelmesi bu anlamda önemli bir yere sahip.

Ağda Sonrası Tahrişleri Önlemek

Ağda yapılırken aynı bölgeye üst üste ağda sürmemeye dikkat edin. Sürdüğünüzde tekrar tekrar çekmeniz nedeni ile tahriş olacaktır.

Cildinizin hassas bölgelerine ağda uygularken gerdirmeye dikkat edin. Böylece ağdayı çektiğinizde tahriş olma oranı düşüktür.

Ağda sonrası cildinize lif, kese uygulaması yapmayın. Uygulanan lif ve kese örselenen cildin morarmasına dahi neden olabilir.

Ağdayı çok sıcak uygulamayın. Sıcak cildin daha fazla tahriş olmasına neden olacak, hatta yanmasına da neden olabilir.

Sizde yukarıda ki uygulamaları yaparak, ağda sonrası tahriş ve sivilceleri azaltmak lazım.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status