Sivilce İçin Havuç Maskesi Tarifi Ve Faydaları

İçeriğindeki bol betakaroten ile A vitamini kaynağı olan havuç, cildi temizler ve pembe görünmesini sağlar. Böylece sivilce ve lekelerden kurtulmak mümkün olabilir. A vitamini, cildin pürüsüzleşmesini sağlayan bir vitamindir. Aynı zamanda da cildin temizlenmesini sağlayarak, özellikle genetik olarak yağlı cilde sahip olan kişilerin ciltlerinin temizlenmesini ve sivilce oluşumlarını engeller.

Sivilce oluşumunu engellemek için hazırlanacak havuç maskesi, malzemesi her evde ve her zaman bulunabilecek malzemeler. Bal, havuç, zeytinyağı ve limon. Hepsi bu!

Havuç Maskesi Hazırlığı ve Uygulaması

Katı meyva sıkacağında kolaylıkla sıkılabilecek olan havuç suyundan 2 yemek kaşığı bir kaba ekleniyor.

Üzerine 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 3 damla limon suyu iyice karıştırılıyor.

Katı meyva sıkacağı yoksa havuçların rendelenmesi ile elde edilecek su da kullanılabilir.

Bu karışımı göz ve dudak çevresi dışında kalan yüzünüze güzelce sürmelisiniz. Yaklaşık 20 dakika kadar bekledikten sonra bol ılık su ile iyice durulanmalıdır.

Evde hazırlanan bu sivilce karşıtı havuç maskesi cildin asit – baz oranını dengeleyerek daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza ortam hazırlayacaktır. Onarıcı etkisi ile de hasar görmüş, yıpranmış ve solmuş ciltlere de destek olarak cildi güçlendirecektir.

Üstelik havuç maskesi, asidik bir ürün olmadığı için, haftada birkaç kez de uygulanabilmektedir.

Maskeden Artan Havuç:

Çoğu zaman havuç suyu alabilmek üzere rendelenmiş olan havuç elimizde kalır. Her güzellik önerisinde olduğu gibi burada da aslında cildi hem dışarıdan hem de içeriden beslemek daha doğru bir seçenek olacaktır. Dolayısı ile havuç maskesi ile cildi dışarıdan besledikten ve destekledikten sonra, sıra içten desteğe gelir.

Kalan havuç rendesini, üzerine biraz limon sıkarak rahatlıkla yiyebilirsiniz. Bu cildin içeriden de beslenmesini ve desteklenmesini sağlayacaktır.

Sivilce İçin Havuç Maskesi

Bir adet havuç günlük A vitamini ihtiyacının iki katını karşılar. Bu da demektir ki; maskeden kalan havucu salata olarak yediğinizde, iki günlük A vitaminini almış olacaksınız. Özellikle kolesterol hastalarının düzenli olarak havuç yemesi, kalp ve damar sertliği sorunlarının önüne geçeceği için, kolesterol nedeni ile yaşanabilecek bir takım sıkıntıları engelleyecektir.

Yani havuç maskesi deyip geçmeyin, ek faydalarını da göreceksiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status