Sivilce Kurutmanın Doğal Yolları

Yüzde görülmek istenmeyen ve her görüldüğünde moral bozan sivilceler bir an önce kurtulmak istenen cilt sorunlarından biridir. Bu nedenle bir an önce kuruyup geçmesi için çeşitli yöntemler denenir. Sıkmak gibi bir hataya düşmeden önce sivilceyi hızlı bir şekilde kurutmak ve ardından da iz bırakmadan iyileşmesini sağlamak için evde bulunan bazı yiyeceklerle bu sorundan kurtulmak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Diş Macunu İle Sivilce Kurutma Yöntemi

Sivilcelerin hızlı bir şekilde kuruyup geçmesinde pek çok kişi tarafından bilinen ve uygulanan yöntemlerden biri çıkan sivilcenin üzerine diş macunu sürmektir. Sivilce içindeki iltihap ile etkileşime geçen diş macunu, iltihabın kuruyup yok olmasını sağlamaktadır. Sivilce geçirdiği düşünülen krem ya da losyonlarla vakit kaybetmek yerine, o bölgeye diş macunu sürerek hem hızlı bir şekilde geçmesini hem de iz bırakmadan sivilcenin yok olmasını sağlamak mümkündür.

Limon İle Sivilce Kurutma Yöntemi

Cildi güzelleştirme konusunda oldukça başarılı olan limonda sivilce ve aknelerin kuruyup yok olmasında oldukça etkilidir. Yapılması gereken moral bozmak yerine sivilcelerin üzerine ikiye bölünmüş olan limonu hafifçe sürmek olacaktır. Çok fazla bastırmadan ovularak sürülmesi önerilen limonu tüm gece boyunca yüzde bekletmek, sabaha yumuşacık bir ciltle uyanmayı sağlayacaktır. Aynı zamanda sivilcenin kuruma hızını artıracak bu yöntem ile sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak mümkün olacaktır.

 Sarımsak İle Sivilce Kurutma Yöntemi

Sarımsak ile sivilce kurutma tedavisi ise çoğu kişi tarafından bilinen ancak sarımsağın ağır kokusundan dolayı her seferinde vazgeçilen yöntemlerden biridir. Diğer doğal yöntemlere nazaran etkisini en hızlı bir şekilde gösterecek olan sarımsak ile sivilcelerden neredeyse birkaç gün içinde iz kalmadan kurtulmak söz konusu olacaktır. Bunun için bir diş soyulmuş olan sarımsağı ortadan ikiye keserek sivilcenin üzerine sürmek gerekir. Çok bastırmadan sürülmesi gereken sarımsağın iltihaplı olan sivilceleri patlatmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde sarımsak ile yapılan doğal sivilce tedavisi oldukça yanıcı ve acı verici hale gelebilir.

Sivilce Kurutmanın Doğal Yolları

Yumurta Beyazı İle Sivilce Kurutma Tedavisi

Cildi güzelleştiren ve cilt sorunlarına karşı doğal tedavi edici özelliği bulunan yumurta akının, sivilce kurutma özelliği de bulunmaktadır. Cilde sürüldükten kısa süre sonra kuruyarak sürülen bölgenin gergin olmasına neden olan yumurta akı, aynı şekilde de sivilcelerin kurumasını sağlamaktadır. Yaklaşık yarım saat sürecek yumurta akı maskesi ile sivilce tedavisini evde doğal bir şekilde gerçekleştirmek mümkün olacaktır ve başka yan etkisi olan yöntemlere ihtiyaç kalmayacaktır.

Karbonat İle Sivilce Kurutma

Hamur kabartmanın yanında güzelleşmeyi de mümkün kılan karbonat, sivilceleri doğal yoldan kurutmanın en garanti yollarından biridir. Su ile bir miktar karbonatı karıştırdıktan sonra sivilcenin olduğu noktaya sürmek ve kuruyana kadar beklemek, sivilcenin kurumasını büyük oranda hızlandıracak ve birkaç gün içinde sivilceden eser bırakmayacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status