Süzme Peynirin Sağlığımıza Önemli Faydaları ve İpuçları

Süzme peynir kalorileri iyi bir enerji kaynağıdır ve süt ürünü, özellikle diğer sağlıklı yiyeceklerle eşleştirdiğinizde beslenmenize iyi bir katkı olabilir. Bununla birlikte, bazı tüketiciler, süzme peynir gibi sütlü yiyecekleri sağlık yararları sağlamak için dahil edilip edilmemesi gerektiğini sorguluyor.

Yayınlanan bir araştırma çalışması, bir araştırma incelemesi yaparak süt ürünlerine ilişkin şüpheciliği ele almıştır. Yazarlar, bilimsel kanıtların beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için süt ve diğer süt ürünleri tüketimini desteklediğini ve bu gıdaların yan etkilerin etkisi olmadan en yaygın kronik hastalıklar.

Ayrıca Bakınız: Süzme Peynir Besin Değerleri

Ele alınan başka bir çalışma, süt ürünleri tüketmenin kemik ve kardiyovasküler sağlık üzerindeki potansiyel etkisini tartıyordu. Araştırmacılar, “günde üç porsiyona kadar süt ürünleri alımının güvenli gibi göründüğünü ve kemik sağlığı açısından olumlu bir fayda sağlayabileceğini buldu. “

Ayrıca Bakınız: Süt Ürünlerinin Faydaları

Son olarak, süt ürünlerinin gıda zincirindeki etkilerini değerlendiren bir araştırma, kanıtların, daha fazla miktarda süt ve süt ürünleri tüketenlerin, süt ve süt ürünleri tüketmeyenlerden biraz daha iyi bir sağlık avantajına sahip olduğunu göstermektedir.

Bununla birlikte, süt ürünlerinin faydalarını araştıran birçok çalışmanın (yukarıda bahsedilenler gibi) – en azından kısmen – süt endüstrisi tarafından finanse edildiğini unutmayın. Bu, çalışma sonuçlarının geçersiz olduğu anlamına gelmez, ancak bulguların olumlu sonuçları vurgulayabileceği anlamına gelir

Süt ürünlerini beslenmenize dahil etmekten endişe ediyorsanız, kişisel tavsiye almak için sağlık uzmanınızla konuşun.

Ayrıca Bakınız: Kalsiyum Alımını Artırmanın 13 Yolu

Süzme peynirini depolamanın en iyi yolu nedir?

Süzme peynirini aldıktan sonra, buzdolabında ve sıkıca kapatılmış halde tuttuğunuzdan emin olun. Bozulabilir bir besindir, bu nedenle paketin son kullanma tarihinden önce süzme peynir tüketmek en iyisidir. Raf ömrü, yiyeceğin nasıl üretildiğine bağlı olabilir.

Süzme peynirini dondurabilir miyim?

Kuru süzme peynir (sıvı kısmı olmayan) hariç, bu yiyecek iyi donmaz.

Tarifler ve Hazırlık İpuçları

Süzme peynirinin bir yemeğe dahil edilmesi kolaydır ve tadını çıkarmak için özel bir hazırlık gerektirmez. Bu nedenle, birçok diyetisyen bunu yemek planlarına dahil eder. Yiyeceklere eklemek kolaydır, hareket halindeyken yemek kolaydır ve meyve ve sebze gibi diğer sağlıklı, diyet dostu yiyeceklerle eşleşir.

Sağlıklı bir öğle yemeği veya atıştırmalık için brokoli veya turp gibi tuzlu sebzelere ekleyin.

Tatlı ihtiyacınızı tatmin etmek için yaban mersini, ahududu, çilek veya kavun gibi meyvelerle birlikte tüketin.

Badem veya ceviz gibi kuruyemişlerle veya gevrek ve lezzet için keten tohumu gibi tohumlarla serpin.

Bitter çikolata parçaları veya kakao karıştırarak süzme peynir tatlısı yapın.

Alerjiler ve Etkileşimler

Laktoz intoleransı veya inek sütüne alerjiniz varsa, süzme peynirden kaçınmalısınız. Bununla birlikte, sütte başka alerjisi olmayan bir kişide süzme peynir alerjisine dair yayınlanmış bir rapor var.

Süzme peynirini kullandıktan sonra cilt döküntüleri, mide bulantısı ve hatta burun alerjisi belirtileri yaşarsanız, bir sağlık uzmanından tavsiye alın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status