Bal ve Tarçın Maskeleri İle Sivilceye Son

Bazen stres bazen hormonal değişimler, cildin herhangi bir bölgesinde sivilcelenmeye neden olabilir. Bu sivilcelenmeler için farklı çözüm yolları bulunmakla beraber, görülen sürekliliğin esas alındığı bilinmektedir. Bilhassa bayanlar için regl dönemleri sivilcelenmeler için doğal süreçlerdir. Bunun yanında devamlı sivilce ürettiği görülen vücudun, kontrol altında tutulması gerekir.

Cilt sorunlarının en önemlilerinden biri olan sivilcelenmeye evde çözüm bulabilirsiniz. Üstelik yalnızca birkaç malzeme ile. İşte bu malzemelerden ikisi bal ve tarçındır.

Bal ve Tarçın Kürü Nasıl Yapılır?

Cildin kendini yenilemesi, meydana gelebilecek sivilce sorununa engel olabilir. Bunun yanında bilhassa yüz sivilcelerinin devamlı bakım gerektirdiği de ihmal edilmemelidir. Bakım sürecinde size en yardımcı olacak iki ürün de bal ve tarçındır. Birlikte yüzün kendini temizlemesi ve onarması için oldukça verimli olan bu iki besin, sivilce derdinize kısa sürede çözüm getirecektir.

Bir tatlı kaşığı bal içine bir çay kaşığından biraz az tarçın karıştırın. Yüzünüzde ya da başka bir bölgede fark etmeksizin sivilcenin olduğu noktalara sürün. Sürdükten bir dakika sonra yavaş yavaş masaj yapar gibi yedirin. Yaklaşık 15-20 dakika sonra ılık su ile temizleyin. Cildiniz, bu şekilde iki günde bir yaptığınız maske ile sivilcelerden kurtulacaktır.

Yüz İçin Bal ve Tarçın Maskesi Tarifi

Bal, yüzde bulunan zararlı toksinleri uzaklaştırmak için birebirdir. Bunun yanında yüzün beyazlamasını, ışıltı kazanmasını sağlar. Yağlanma karşıtı olan balın yanında bir de tarçın kullanırsanız teninizin tertemiz ve pürüzsüz olduğunu görürsünüz.

Yüz maskeniz için 1 çorba kaşığı bal ile 1 çorba kaşığı tarçın yeterli olacaktır. Karışım biraz katı olacağı için sürmekte zorluk çekerseniz zeytinyağı ile yumuşatabilirsiniz. Bu yumuşama sonrası daha rahat sürülecektir.

Maskeyi yüzünüze uygularken yavaş hareketlerle cildinize emdirin. Yaklaşık 25 dakika sonra güvendiğiniz ve organik olan bir sabun ile temizleyin. Bu maskeyi, haftada yalnızca bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

Sivilce Önleyici Bal ve Tarçın Maskesi Nasıl Hazırlanmalı?

Cildin sivilce üretmesinin birden fazla nedeni vardır. Bu nedenlerden en yaygın olanı ise cildin temiz tutulmamasıdır. Günlük ve haftalık bakımlar yapılmazsa cilt, yağ biriktirmeye başlar. Haliyle bu kirlilik, cildin sivilce üretmesine kadar gider.

Yüzde sivilcelere engel olmak için süt, bal ve tarçından faydalanabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı tarçın ve kıvamı dengeleyecek kadar süt yüze masaj yaparak uygulanır. En az 10 en fazla 25 dakika yüzde bekletilir. Ilık su ile yüzden çıkarılır. 3 günde bir kere uygulamanız cildinizi temiz tutmanız için yeterli olacaktır.

Sivilceler İçin Bal ve Tarçın Kürü Nasıl Uygulanmalı?

Cildinizin sivilce probleminden kısa sürede kurtulmasını istiyorsanız bal ve tarçından faydalanabilirsiniz. Her iki ürünün de cilt için sayılamayacak kadar faydası bulunmaktadır. Bu yüzden dengeli kullanıldığında sivilce sorunu kökünden çözülecektir.

Her şeyden önce elma sirkesi ile yüzünüzü güzelce temizlemelisiniz. Pamuk ile silerek temizledikten sonra bir kâsede bir yemek kaşığı balı, bir yemek kaşığı tarçını, bir iki damla limonu güzelce karıştırıp yüzünüze sürmelisiniz. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere uygulayacağınız bu maske, cildinizin sivilce sorununa çözüm olacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Maskeler:

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status