Sivilce İzleri İçin En İyi 10 Yöntem

Sivilce sorunu ne yazık ki pek çok kişinin cildinde iz bırakarak yok olmaktadır. Sivilce izlerine sahip olanlar için oldukça can sıkıcı olan bu durum, cilt güzelliğini gölgelerken aynı zamanda özgüvenin de azalmasına ve kişinin kendini beğenmemeye başlamasına neden olmaktadır. Bu soruna ev sahipliği yapan ciltler için doğal yöntemler sivilce izlerini en aza indirmekte ya da tamamen geçirebilme özelliğine sahiptir.

Elma Sirkesi

Vücudu içten besleme özelliği ile son derece sağlıklı ürünlerden biri olan elma sirkesi, aynı zamanda cildi dışardan da onarma ve iyileştirme özelliğine sahiptir. Pamuk yardımı ile her gece yatmadan önce elma sirkesi ile cildi temizlemek ve yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra durulamak, kalıcı olduğu düşünülen sivilce izlerinin iyileşmesini sağlayacaktır.

Çilek

Cildin rengini doğal olarak açma özelliği ile çilek ile de sivilce izlerinden kurtulmak mümkündür. Pürüzlü ve kırımız renkte olan sivilce izleri için ideal olan çilek, püre haline getirilerek iz bulunan bölgelere sürülmelidir. İçeriğindeki yüksek orandaki asit izlerin iyileşmesini hızlandırmaktadır. Ancak hassas cilt yapısına sahip olanların çilek yerine diğer doğal yöntemleri tercih etmeleri önerilir.

Maydanoz Suyu

Yenerek tüketildiğinde cildi güzelleştirdiği kanıtlanmış olan maydanozu faydalı bir cilt maskesi haline dönüştürerek de cildi güzelleştirmek mümkündür. Kaynamış suyun içinde bir demet maydanozu atıp lapa haline geldikten sonra sorunlu cilt yüzeyinde yaklaşık yarım saat bekletmek maydanozun olumlu tüm etkilerinin cilde geçmesini ve sivilce izlerinin düzenli bir uygulama ile geçmesini sağlayacaktır.

Yoğurt Suyu

Cildin Ph seviyesini dengeleme konusunda faydalı besinlerden biri olan yoğurt, içeriğindeki laktik asit sayesinde sivilce izlerinin geçmesine yardımcı olmaktadır. Sadece yoğurt ile başka hiçbir şeye gerek kalmadan sivilce geçiren maske uygulamak için bir miktar sade yoğurdu izlerin bulunduğu bölgeye sürmek gerekir. Yoğurt maskesinin etkisini artırmak için içerisine birkaç damla limon suyu karıştırarak da cildin genel bir güzelliğe ve onarıma kavuşması sağlanabilir.

Şeker İle Peeling

Sivilce izlerinin tetiklenmesindeki en önemli sebeplerden biri de cildin yeterinde ölü hücrelerinden arındırılamamasıdır. Temiz bir cilde sahip olarak uygulanan diğer yöntemleri daha geçerli kılmak için toz şeker ve zeytinyağı ile cilde doğal peeling yaparak tertemiz ve sivilce izleri iyileşmeye başlamış olan bir cilde sahip olmak mümkündür.

Organik Bal Maskesi

Bal ile sivilce izlerini yok etmek için organik bal bulabilmek bu yöntemin en olmazsa olmazlarından biridir. Cildi gerçek anlamda besleyecek olan organik bal ile ciltteki izlerin iyileşme hızı daha da artacaktır.

Sinir Otu

Cilt sorunlarına karşı doğal bitkilerin faydaları ve olumlu etkileri tartışılmazdır. Bu bitkilerden biri olan sinir otunun sivilce izlerini geçirmek gibi de oldukça önemli bir faydası bulunmaktadır. Sinir otunu havanda ezme işlemi sonrasında çıkarılan suyunu cilde uygulamak izlerin kısa sürede geçmesini sağlayacaktır.

Salatalık Maskesi

Cilt güzelliği ile özdeşleşen yiyeceklerden biri olan salatalık sivilce izlerini geçirme konusunda da oldukça iddialı yöntemlerden biridir. Cilt renginin açılmasında etkili rolü sayesinde ciltte bulunan kızarık sivilce izlerini geçirmek mümkündür. İsteğe göre salatalık dilimlerini ya da rendelenmiş şekilde olan salatalık parçalarını problemli bölgeye uygulamak iyi gelecektir.

Maden Suyu

Doğal mineralli içeriği ile içerek cildi içerden onarmanın yanı sıra, maden suyu ile yüzü yıkayarak da güzelleşmek ve sivilce izlerinden kurtulmak söz konusudur. Maden suyunun izleri geçirme konusundaki etkisini artırmak için buz halini cilde kompres yapmak kan dolaşımının hızlanarak ciltteki iyileşmenin gerçekleşmesini mümkün kılacaktır.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı

Büyük olasılıkla aktarlardan temin edilebilecek olan kuşburnu çekirdeği yağı, sivilce izlerini geçiren diğer yöntemlerden biridir. Anti- aging içeren formülü sayesinde cildin onarılmasında ve izlerin geçmesinde oldukça etkilidir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status