Yoğurt Sivilceleri Geçirir Mi?

Evde bulunan birçok bitkisel ürün ve yiyecek, sivilce tedavisinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Cilt sağlığı için faydaları ile bilinen yoğurt da sivilce maskesi olarak değerlendirildiğinde olumlu sonuçlar vermektedir. Sivilcelere neden olan iltihaplar üzerinde iyileştirici etkisi bulunan yoğurt doğal bir antibiyotik görevi görmektedir.

Sivilce izlerinden kurtulmak için uygulanan bu yöntemlerin doğal olması önemlidir. Çünkü kimyasal, kozmetik ürünler içerisinde kullanılan bazı maddeler kişilerin ciltlerinde yan etkilere neden olabilmektedir. Birçok kişi hem daha ekonomik hem daha faydalı olduğu için doğal maskeleri kullanmayı tercih etmektedir.

Yoğurt Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilen yoğurdun birçok bilinmeyen faydası bulunmaktadır. Yemeklerde sıklıkla tüketilen yoğurdun özellikle ev yoğurdu olması faydalarının artmasına yardımcı olmaktadır.

Yoğurdun yapısında asidik özellikler bulunmaktadır. Bu asidik yapı, ciltte bulunan sivilce ve diğer cilt problemlerine yol açan bakterilerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu maske ile düzenli cilt temizlendiğinde sivilce oluşumunu engellemek için etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

Sivilceler için maske olarak kullanılacak olan yoğurdun seçimi önemlidir. Uzmanlar, ev yoğurdu kullanılmasını tavsiye etmektedir. Ev yoğurdu olmayan ve hazır yoğurt kullanmayı düşünen kişilere daha etkili sonuç alınması için yağsız yoğurt tercih etmesi önerilmektedir.

Yoğurt İle Hazırlanabilecek Cilt Maskeleri

Sivilcelere karşı uygulanacak olan yoğurt maskesi oldukça basittir. Yeteri kadar yoğurt tek başına sivilceli bölgelere uygulandığında sivilceler için yoğurt maskesi görevi görmektedir. Tek başına kullanılabilecek olan yoğurda isteğe göre bal, limon, muz veya salatalık eklenerek de maskeler hazırlanabilmektedir.

Yoğurt Maskesi Hazırlanışı:

Rendelenmiş salatalık ve yoğurt karıştırılarak hazırlanacak olan maske genellikle yağlı cilt tiplerinde iyileştirici sonuçlar vermektedir. Ciltte bu maskenin 15 dakika tutulup temizlenmesi yeterli olmaktadır. Cilt temizliğinin sağlanması ve bakterilerin arındırılması içinse uzmanlar yoğurt maskesine bal ilave edilmesini önermektedir.

Gözenek tıkanması, ölü deri ve kirli ciltlerin tamamen arındırılması için hazırlanacak olan en etkili yoğurt maskesi ise çilek ile hazırlanmaktadır. Çilek asitli yapısı sayesinde yoğurt ile birlikte kullanıldığında ciltte derinlemesine temizlik sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu maske uygulandıktan sonra cilt yıkanmadan ıslak bir havlu ile temizlenmelidir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status