Sivilceler İçin Bitkisel Doğal Tonik

En sık görülen cilt problemleri arasında akne problemi yer almaktadır. Sivilceler yediden yetmişe herkeste çeşitli dönemlerde bazı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. İçin iltihap dolu olan sivilceler, kişilerde ağrıya da neden olabilmektedir. Estetik kaygıların da oluşmasına neden olan sivilce problemi tedavisi kişiler için oldukça önemlidir.

Beslenme şekli, bazı gıdalar, cilt tipi, hava koşulları gibi nedenler sivilce oluşma nedenleri arasında yer almaktadır. Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan sivilce problemi, vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelebilmektedir. Sivilceler, genellikle 2 hafta içerisinde iyileşme göstermektedir. Bu süre içerisinde sivilcelerinin görünümünden hoşlanmayan kişiler sivilcelerini patlatmayı tercih etmektedir. Bu durum son derece yanlış olup hem iz kalmasına hem de başka sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır.

Sivilce Oluşturan Etkenler

Kadınlarda kullanılan kozmetik ürünler, sivilce oluşumunu neden olabilmektedir. Fondöten, allık, bazı cilt kremleri sivilce oluşturduğunda bu ürünlerin kullanılmaması ve makyajın gece yatarken mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Çekirdek, kızartma, yağlı yiyecekler gibi birçok gıda da sivilce çıkmasına neden olan yiyecekler arasında yer almaktadır. Kozmetik ürünlerin içerisinde bazı maddeler sivilcelerin beslenmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sivilce problemi yaşandığında kozmetik ürünlerin kullanımına da bir süre ara vermek gerekmektedir.

Sivilce Geçiren Tonik Tarifi

Sivilcelerin oluşmasını engellemek ve oluşan sivilcelerin kısa sürede iyileşmesini sağlamak için sivilce tedavisinde cilt bakımı önemlidir. Günlük cilt temizliğinin sağlanması sivilcelerden korunmak için etkili olmaktadır. Cildi yıkamak, bazen sivilcelerden korunmak için yeterli olmamaktadır. Peeling, tonikleme gibi uygulamalarla cilt bakımı desteklenmelidir.

Bitkisel içerikli olarak hazırlanan cilt toniği sivilce tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. 3 sap kuru adaçayı, 1 çorba kaşığı kuru ısırgan yaprağı, 1 çorba kaşığı kuru karabaş otu, 1 çorba kaşığı papatya, 1 tatlı kaşığı kuru lavanta ile hazırlanan bu sivilceler için bitkisel tonik antiseptik özellik içermektedir. Böylece ciltteki mikropların öldürülmesine yardımcı olarak sivilcelerin kısa sürede geçmesini, cildin sivilceye yol açan mikrop ve kirlerden arınmasına yardımcı olmaktadır.

Toniğin hazırlanması için tüm malzemelerin kapağı kapalı bir kapta üzerine kaynar su eklenerek yarım saat demlendirilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde bu tonikle cildin silinmesi faydalı olmaktadır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status