Balon Sinoplasti Gençlere Tavsiye Edilir Mi?

Her yaştan insanlar kronik sinüzit, çocuklar ve yaşlılar da dahil olmak üzere gelişebilir. Ancak bu durum, gençler, genç yetişkinler ve orta yaşlı yetişkinler arasında yaygın olarak kullanılır. Sinüzit, en az yılda 35 milyon Amerikalı, sinüs tıkanıklığı ve basıncı, burun tıkanıklığı, öksürük ve baş ağrısı gibi yan etkilere sebep etkiler.

Kronik sinüzit belirtileri burun bölgesi dışında ilerleme, büyük ölçüde, iş, okul gibi günlük faaliyetleri etkileyebilir; hastalar sık sık baş ağrısı, ateş ve yorgunluk karşılaşabilirsiniz. Ayrıca tıkanıklık genellikle yatmak zaman daha da kötüleşiyor beri uyku etkileyebilir.

Balon Sinoplasti

Belirtileri azaltmak için bir girişim olarak, Kurul onaylı NYC sinüs doktorlar eos ve California burun spreyleri tıkanıklığı ve iltihabı azaltmak için reçete olacaktır. Bazı hastalar için, ilaç çok az veya hiç rahatlama sağlar. Bu durumda, cerrahi seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız.

Balon sinuplasty prosedürü, yaygın olarak gerçekleştirilen güvenli bir prosedür, sinüslerin açılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılır. KBB doktoru dar bir kamera burun içindeki alanı görmek için kullanır. Daha sonra, o sinüs ağızlarını içine esnek bir kateter ekler ve sinüslerin kapısını açan küçük bir balonu şişirir. Sonuç olarak, sinüslerin yeterince tahliye edebiliyoruz.

Güvenli ve Etkili

Prosedür nispeten yeni ve etkili bir yöntemdir ve genellikle hastalar kronik sinüzit, genç yetişkinler de dahil olmak üzere muzdarip insanlar için tavsiye edilir. Eğer ilaç tedavisi yeterli rahatlama sağladı bulmazlarsa, balon sinuplasty prosedürü sinüs ile ilgili acılardan kurtarabilir.

Geleneksel cerrahi aksine, sinüs cerrah balon sinuplasty yaparken kemik veya doku içine bir kesi yapmak zorunda değildir. Ağrı ve kanama çok az ve çoğu hasta daha sonra eve gitmek mümkün. İyileşme süresi kısa ve düzenli faaliyetleri hızlı bir şekilde devam edebileceksiniz.

Minimal Tedavi ile hızlı bir İyileşme

Balon sinuplasty yordam sonraki hafta, ağır işlerden kaçının ve tuzlu bir sprey burun pasajlar durulayın kullanmanız gerekebilir. Buna ek olarak, eos NYC doktorlar sinüs ve California antibiyotik veya steroid enfeksiyonu riskini azaltmak için tavsiye edebilir.

Belirtiler ve Nedenler

Sinüzit dokular, sinüsler astar, bloke olur ve sıvı ve diğer mikroplar ile doldurmak için neden çok yaygın bir durumdur. Burun tıkanıklığı ve sıvı artışı ile, sinüslerin iltihaplı, iltihap enfeksiyona yol açar. Belirtiler kendi kadar açık olabilir, ama kronik sinüzit bir durum oluşması mümkün.

Kronik sinüzit 8 haftadan uzun sürerse ve alerji ya da baş ağrısı gibi çeşitli nedenler; son üst solunum yolu enfeksiyonları, sinüzit tıp tarihinde bir dizi atfedilebilir; son yolculuk; son diş ameliyatları; kafa travması; ailesinin tıbbi geçmişi, alerji, bağışıklık bozuklukları, kistik fibrozis, diğerleri arasında ilgili.

Doktorunuzla Konuşun

Her hastanın belirtileri hakkında doktorunuzla konuşmak önemlidir bu yüzden farklıdır. Belirtiler ve tıbbi geçmişi gözden geçirdikten sonra, doktorunuz sizin için doğru bir tedavi planı belirlemek için kapsamlı bir fizik muayene almak gerekir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status