Sivilce İzlerini Geçiren Limon Maskesi

Limon içerisinde bulunan güçlü madde sayesinde dezenfekte özelliğine sahiptir. İçerisinde bulunan c vitamini strik asit özelliği sayesinde cildinizin taze ve canlı bir görünümde olmasını sağlar. Örneğin bir litre suyun içine atacağınız iki ya üç parça dilimlenmiş limon ile hazırlana  karışımdan her sabah içtiğinizde cildinizde müthiş bir tazelik ve canlılık hissedebilirsiniz.

Bu karışım ile aynı zamanda vücudunuzda bulunan toksinlerin atılmasını da sağlayabilir ve kısa bir süre içinde zayıflamanız da mümkündür. Limonun diğer bir özelliği de ciltte aşırı yağlanmayı önlemektir. Aşırı yağlanma bilindiği gibi ciltte sivilce oluşumunu sağlayan en büyük etkenlerden birisidir.

Daha sivilceler çıkmadan limon tüketimine önem verirseniz cildiniz yağlanmaz ve sivilce çıkışının da böylece önüne geçilmiş olur. Sivilceleriniz artık oluştuysa ve çeşitli şekilde sivilce izleri cildinizde yer ettiyse üzülmenize gerek yok.

Limon güçlü özelliği sayesinde sivilce izlerinin giderilmesinde de yardımcı olacaktır. Sivilce izlerinden doğal ve sağlıklı yollardan kurtulmak için limonun güçlü etkisinden yararlanabilirsiniz. Bunun için yarım kadar limonu sıkın ve sivilce izlerinin yer aldığı kısımlara masaj yaparak sürün. Bu şekilde sivilce izleriniz geçene kadar bu yöntemi düzenli ve belirli aralıklarla uygulamaya çalışın.

Limonun güçlü etkisi sayesinde hem cildinizin daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlayın hem de sivilce izlerini kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde yok edin. Limon sayesinde yüzünüzde istenmeyen sivilcelerden kısa sürede kurtulun.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status