Kas Yapan En İyi 10 Besin

Kas Yapan En İyi 10 Yiyecek

Yüksek proteinli gıdaların alımı, kas yapısını arttırmak ve yağ dokusunu azaltmak isteyenler için son derece önemlidir. Bu yazımızda kas geliştiren için en iyi 10 yiyeceği paylaşacağız.

Kas Yapan Yiyecekler

Yumurta

Yumurta sarısında bulunan kolesterol steroid hormonları için iskele görevi görmektedir ve kas dokusunun gelişiminde önemli bir protein kaynağıdır.

Kuruyemiş

Kuruyemiş kilo vermek isteyenler için de önerilmektedir. Kaju veya badem yüksek kaliteli kalori içerir. Fındığın ise; ekstra kaloriyi almak için protein, yağ ve lifler mükemmel bir uyumu vardır. Günlük kalori miktarınızı arttırmak için atıştırmalık olarak fındık tercih edebilirsiniz.

Protein içeceği

Protein ve karbonhidratlar kas geliştirme programının yapı taşlarıdır. Kasların ekstra büyümesi için protein ve karbonhidrat içeren takviye protein içecekleri tüketebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Beef Protein Tozu Nedir?

Süzme peynir

Süzme peynir, yüksek oranda kazein ve süt proteinleri içerir. Amino asit düzeyleri yavaşça yükselmeye başlar.

Nohut

Diyet pirinç ve tahıl ürünleri ile nohutu yer değiştirebilirsiniz. Bir fincanda 12 gram lif ve 45 gram karbonhidrat içerir.

Sığır eti

Kas geliştirmede önemli bir protein kaynağıdır. Sığır eti; amino asitler, B vitaminleri ve kreatin ve protein kaynağı olarak kasları güçlendirir.

Tavuk

Yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır.

Mercimek

Bir fincan pişmiş mercimek 18 gram protein ve 40 gram kaliteli karbonhidrat içerir. Çok pahalı değildir ve uzun raf ömrüne sahiptir.

Ayrıca Bakınız: Sağlıklı ve Kolay Protein Barlar Nasıl Yapılır?

Somon

Somon balığı yüksek kaliteli protein, omega-3 içerir.

Kefir

Kefir gibi fermente süt ürünleri kas yapısının artmasında önemli role sahiptir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status