Çok Fazla Protein Alınırsa Ne Olur?

ABD Tıp Enstitüsü’ne göre, araştırmada protein için güvenli bir üst sınır tanımlanmamıştır; yani ne kadar proteinin çok fazla olduğu bilinmemektedir.

Protein kaynakları önemlidir. İşlenmiş etler tipik olarak fazla sodyum içerir ve kırmızı etler genellikle daha fazla kardiyovasküler hastalık ve hipertansiyon ile bağlantılı olan yüksek miktarda doymuş yağ içerir.

Ayrıca Bakınız: Yaşlandıkça Ne Kadar Proteine ​​İhtiyaç Var?

Son olarak, protein oranı çok yüksek beslenmek, bazı insanlarda gut hastalığı ile ilişkilidir. Bu da ürik asit kristallerinin eklemlerde biriktiği çok ağrılı bir artrit türüdür.

Her gün yeterli protein almak, yağsız kas tutmanıza yardımcı olabilir ve protein açısından zengin gıdalar genellikle karbonhidrat bakımından yüksek olanlardan daha doyurucu olduğu için sizi daha memnun hissetmenizi sağlayacaktır.

Ancak, aksine, pazarlama iddialarına rağmen, günlük beslenmenizde takviye veya takviye edilmiş gıdalara ihtiyaç duymadan yeterli protein elde ediyorsunuz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status