Çörek Otu Yağı İle Sinüzit Tedavisi

Sinüzitin doğal tedavi seçenekleri arasında en etkili olanın çörek otu yağı ile yapılan uygulamanın olduğunu söylemek mümkündür. Çörek otu yağının zararsız ve sadece faydaları ile bilinen bir yağ çeşidi olması, oldukça kısa sürede sinüzit rahatsızlığından kurtulmayı sağlamaktadır. Sinüslerin temizlenmesine olumlu etkisi olan çörek otu yağını önerilen süre kadar düzenli bir şekilde kullanmak kronik sinüzitin dahi iyileşmesini sağlayacaktır.

Sinüzit İçin Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı tamamen doğal bir yağ olmasından dolayı sinüzit tedavisinde haricen ya da dahilen rahatlıkla kullanılabilir. Bu doğrultuda günde birer damla burun için damlatmanın yanı sıra, günde bir kaşık olmak üzere tüketilmesinde sakınca yoktur. Özellikle geceleri yatmadan önce çörek otu yağını buruna damlatmak gece boyunca rahat nefes almayı ve sinüslerin uzun vadede daha kalıcı temizlenmesine olanak sağlar. Bu uygulamadan gerçek anlamda fayda sağlayabilmek için yaklaşık 40 gün boyunca aksatmadan kullanmak gerekir. Belirli aralıklarla çörek otu yağını kullanmak geçici olarak sinüslerin rahatlamasını sağlayacaktır.

Sinüzitte Çörek Otu Yağı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çörek otunun kendisi gibi yağı da son derece faydalıdır. Sinüzitin çaresini internette ararken çörek otu yağı ile şifa bulanların çok sayıda olduklarını görmek mümkündür. Bu noktada doğal tedavi yöntemlerinde fayda elde edebilmek için önerilen kullanım miktarına dikkat etmek gerekir. Günde birer damla olarak her iki burun deliğine damlatılması önerilen çörek otu yağı uygulamasında bu doza uyulmalıdır. Bir damlanın fazlası çörek otu yağının da neden olacağı ağrılarla karşılaşmaya neden olabilir. Acı özellikte olması fazla damlatıldığında burunda yanma ve acıya neden olmaktadır. Etkili ve faydalı bir yağ olmasından dolayı bir damlası ile de sinüziti doğal olarak tedavi etmek mümkündür.

Çörek Otu Yağı İle Sinüzit Tedavisi

Sinüzitten dolayı burun tıkanması ve yüz ağrılarını şiddetli bir şekilde hissedenlerin çörek otu yağı uygulamasını mutlaka uygulamaları önerilmektedir. Sinüslerin kısa sürede boşalmasına etki etmesinden dolayı bu uygulama ile geçmek bilmeyen ağrılardan kurtulmak mümkündür. Doktorlarında desteklediği doğal bir yöntem olarak, diğer tedavilere ek olarak uygulanmasında sakınca yoktur.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status