Sinüzite En Etkili Bitkisel İlaç Nedir?

Sinüzit rahatsızlığı ataklar halinde gelen bir rahatsızlıktır. Sinüslerde oluşan iltihaplanmanın sonrasında olan bu rahatsızlığın tamamen geçmesi için bu iltihap birikiminden kurtulmak en önde gelen tedavi biçimidir. İltihaplanmayı durdurmak için ilk olarak sinüzit başladığında tanı koyabilmek amacı ile uzman bir kulak burun boğaz doktoruna gitmek şarttır. Daha sonra kulak burun boğaz doktorunun verdiği ilaçlar kullanılmaya başlandıktan sonra bir taraftan da sinüzite iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri denenebilir.

Sinüzitten korunma yöntemlerinin başında nemli ortamlarda bulunmak gelirken ikincisi de bol sıvı tüketmek olarak sayılabilir. Çok az sıvı tüketen kişilerde daha sıklıkla görülen sinüzit sıvı kullanımı bollaştırıldığında tamamen ortadan kalktığı bile görülebilir. Sıvı tüketimi genellikle su ve bitkisel çaylar ile yapılmalı asitli ve şekerli gıdalarla yapılmamalıdır.

Okaliptus Ve Nane Yağı

Sinüzite iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri arasında okaliptus ve nane yağı da bulunmaktadır. Bu yağların karıştırılarak kullanılması da önemlidir. Okaliptus ve nane yağı bir litre kaynamış suyun içine birer yemek kaşığı kadar konularak buharı genze doğru çekilerek yapılmalıdır.

Okaliptus ve nane yağının karışımının buharı yapılırken mutlaka bir çarşaf veya havlu yardımı ile buharın üzeri örtülmeli ve buharın tamamı sinüzitli kişi tarafından buruna çekilmelidir. Bu yöntem 5 dakika uygulandıktan sonra sinüzitten dolayı oluşan burun tıkanıklığının ve baş ağrısının tamamen geçtiği görülecektir.

Sarımsak Tüketimini Artırın!

Eğer sinüzit hastası iseniz mutlaka burun tıkanıklığınız ve baş ağrınız vardır. Sinüzitin bu belirtilerini ortadan kaldırmak için sarımsak tüketimini artırmalısınız. Çünkü sarımsak antibiyotik etkisi olan bir bitki olarak anılmaktadır. Çok uzun süre tüketilen sarımsağın bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek sinüzitte dahil olmak üzere tüm hastalıklardan koruduğu görülebilir.

Sinüzite En Etkili İlaç Nedir?

Sinüzit için sarımsak kullanmak istiyorsanız o zaman sarımsağı tüm yemeklerde tüketebileceğiniz gibi, yarım litre suyun içerisine 3 diş sarımsak atarak 5 dakika kaynatarak sarımsak çayı haline geldikten sonra bu çayı günde iki kez olmak üzere içebilirsiniz. Sarımsak gün içinde öğle saatlerinde yenildiğinde koku yapacağı düşünülerek sinüziti olan kişiler tarafından akşamları tüketmek daha uygun olacaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status