Sinüzit Nasıl Boşaltılır? Özel Yöntemler

Sinüslerin iltihabi sıvılar ile tıkanmasına sinüzit rahatsızlığı denilmektedir. Sinüzit rahatsızlığı meydana gelen kişilerin yaşam kalitesinde düşme olur. Kronik sinüzit olan kişilerde arada bir sinüzit boşaltma işlemi yapıldığında hasta sinüzit rahatsızlığının verdiği etkilerden bir müddetliğine veya sürekli olarak kurtulabilir.

Sinüzit rahatsızlığı kişinin kendi kendine teşhis edebileceği bir rahatsızlık değildir. Mutlaka sinüzitin belirtileri olan kişi uzman bir kulak burun boğaz doktoruna giderek tetkik yaptırmalı ve teşhis doktor tarafından konulmalıdır. Aksi takdirde grip ve alerjik rinit gibi rahatsızlıklarla sinüzit hastalığı karıştırılabilir.

Tuzlu Su Karbonat Sinüzit Boşaltma

En iyi sinüzit boşaltım kürü olan tuzlu su ve karbonat karışımı ile sinüzit boşaltma bir çok kişinin yaparak sağlığına kavuştuğu bir yöntem olarak bilinmektedir. Tuzlu su ve karbonat ile sinüzit nasıl boşaltılır? Bu kür sinüzitin atak zamanlarında günde iki kez olmak üzere mutlaka yapılmalıdır. Sinüzit olan kişinin burnu akmadığından geniz akıntısı çok fazla sinüzitli kişiyi rahatsız etmektedir. Tuzlu su ve karbonatlı karışım sinüzitli kişinin geniz akıntısını çıkartarak rahatlamasına sebep olur.

Bir çay bardağı kaynatılarak ılıtılmış suyun içerisine yarım çay kaşığı kalın tuz ve yarım çay kaşığı karbonat koyarak eriyene kadar karıştırılır. Daha sonra bu karışım burun deliğinin bir tanesinden dökülerek diğer delikten bu suyun çıkması beklenir. Bu işlem diğer burun deliğine de aynı şekilde uygulanarak burnun ve genzin temizlenmesi sağlanır.

Eczaneden Özel Burun Yıkama Aparatı

Tuzlu ve karbonatlı suyu isterseniz evinizde hazırlayabilir veya eczanelerde satılan burun yıkama aparatlarından alabilirsiniz. burun yıkama aparatlarının yanında verilen tuzlu sular hijyenik bir su ile karıştırıldığında aynı evde yaptığınız tuzlu ve karbonatlı suyun içeriğinde bulunan karışım gibi olacaktır.

Sinüzit Nasıl Boşaltılır?

Eczaneden aldığınız özel burun yıkama aparatı ile suyu burun deliklerinizden birisinden boşaltıp diğerinden çıkmasını ve diğer burun deliğine de aynısını uygulamanız daha kolay bir hale gelecektir. Eğer burun yıkama aparatı bulamıyorsanız, 10luk veya 20lik enjektörler içerisine tuzlu ve karbonatlı suyunuzu koyarak bu işlemi defalarca uygulayabilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparken hijyen kurallarına uymayı unutmayınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status