Corona Virüs Salgını Cinsel Hayatı Nasıl Etkiledi?

COVID-19 ve Cinsellik

Bu salgın sırasında sosyal mesafe – yani olabildiğince evde kalmak ve evden çıkarken diğer insanlardan en az 1.5 metre uzakta kalmak – gereklidir. Kendinizi ve toplumunuzu sağlıklı tutmak, şu anda cinsellik ve ilişkilerde bazı değişiklikler yapmak anlamına gelebilir ve bu sinir bozucu veya yalnızlık gibi gelebilir. Ancak bu, partnerinizle başka şekillerde bağlantı kuramayacağınız anlamına gelmez. Hala yakın olmak ve güvende kalmak için tek başına veya bir partnerle yapabileceğin şeyler var:

Mastürbasyon, var olan en güvenli seks türüdür – istenmeyen gebelik veya cinsel yolla bulaşan hastalık riski yoktur ve COVID-19’u yayma riski yoktur. Mastürbasyon, kendinizi endişeli veya stresli hissediyorsanız rahatlamanıza da yardımcı olabilir. Ellerinizi ve seks oyuncaklarınızı önce ve sonra 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkadığınızdan emin olun.

Partnerinizden uzaktaysanız, en sevdiğiniz seksi şarkılardan çalma listeleri hazırlayarak, aynı romantik veya seksi hikayeyi okuyarak (veya kendi hikayenizi yazarak!) Ve birbirinize mektuplar veya kartpostallar göndererek bağlantı kurabilirsiniz.

Siz ve eşiniz, birbirinizin sınırlarına ve mahremiyetine saygı göstermeyi kabul eden yetişkinlere izin veriyorsanız, sanal olarak metin, fotoğraf vs yoluyla birbirinizle cinsel açıdan aktif olabilirsiniz.

Çıkıyorsanız, sanal bir randevuya gidebilirsiniz – video üzerinden birlikte bir film izleyebilir, bir video oyunu veya sanal bir masa oyunu oynayabilir, kahve veya yemek eşliğinde görüntülü sohbet edebilir veya birlikte bir albüm veya şarkı listesi dinleyebilirsiniz.

Evde izolasyon ve sosyal mesafe, bu pandemi sırasında kendinizi, partnerlerinizi ve toplumunuzu güvende tutmanıza yardımcı olmanın yollarıdır. Zor olabilir, ancak sonsuza dek sürmeyeceğini hatırlamaya çalışın. Ve şimdi ne kadar çok insan sosyal mesafeyi uygularsa, o kadar çok hayat kurtarılacak ve herkes o kadar çabuk normale dönebilir.

Kötü bir ilişkim varsa evde kalırken nasıl güvende kalabilirim?

Sosyal mesafe, sizi COVID-19’dan korumaya yardımcı olabilir. Ancak bazıları için evde kalmak, ilişkide kötüye kullanım, cinsel şiddet veya üreme zorlamasına yol açabilir (bir eşiniz size cinsel ilişkiye girmeniz için baskı yaptığında veya hamileliğiniz için doğum kontrolünüzle uğraştığında). Herhangi bir ilişki biçimi veya cinsel istismar uygun değildir ve bu şekilde davranılmayı hak etmiyorsunuz. Saygı ve desteği hak ediyorsunuz.

Siz veya tanıdığınız biri taciz içeren bir ilişki içindeyse, yardım mevcuttur. Deestek almak için başvurulacak kurumlara başvurunuz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status