Evde Hindistan Cevizi Sütü Nasıl Yapılır?

Evde hindistan cevizi sütü yapmak yeterince basittir, ancak önceden hazırlanmış bir tür almayı tercih ederseniz, alabileceğiniz en saf hindistan cevizi sütünü arayın. En kaliteli sütü satın almak için daima hindistan cevizi sütü beslenme etiketini okuyun. Organik olan ve ilave şeker veya tatlandırıcı, koruyucu, yapay tatlandırıcı içermeyen ve pastörize edilmemiş (potansiyel olarak bazı besin maddelerini yok edebilir) hindistan cevizi sütünü arayın.

Konserve hindistan cevizi sütü sizin için kötü mü? Hayır – aslında tam yağlı hindistan cevizi sütü genellikle teneke kutularda satılır. İdeal olarak, “soğuk basınçlı” hindistan cevizi sütü (mümkünse organik) satın alın. Bu, yalnızca hafifçe ısıtıldığını ve belirli bakterileri gidermek için işlendiğini, ancak vitamin ve mineralleri tüketebilecek yüksek ısıya maruz kalmadığını gösterir. Meyve suları, tatlandırıcılar, renkler veya diğer malzemelerle tatlandırılmış hindistan cevizi sütünü (veya suyu) atlayın. Lezzetini iyileştirmek istiyorsanız, kendinizinkini eklemeniz daha iyi olur.

Birincil içerik yüzde 100 hindistancevizi sütü ve belki biraz hindistancevizi suyu olmalıdır. Bazı firmalar, dokuyu stabilize etmek için kullanılan doğal bir ürün olan guar sakızı da ekliyor. Tamamen şeker bombasını önlemek için etiketin sütün şekersiz olduğunu gösterdiğinden emin olun.

Son bir not: Konserve hindistancevizi sütü satın alırsanız, BPA adı verilen kimyasalla yapılan tenekelerden kaçının. BPA, bazı alüminyum kutularda bulunur ve gıdalara (özellikle hindistan cevizi sütü gibi asit veya yağ oranı yüksek yiyecekler) sızdığında bazı sağlık sorunlarına neden olma potansiyeline sahiptir. Kutunun BPA’sız yapıldığına ve “BPA içermez” olduğuna dair bir gösterge arayın.

Bakınız: Hindistan Cevizinin 5 Faydası

Hindistan Cevizi Sütü Yapılışı

Pek çok insan konserve veya kutulu hindistan cevizi sütünün ev yapımı sütünün kıyaslanamayacağını düşünür. Neyse ki, taze, genç hindistancevizi satın alarak evde kendi tam yağlı hindistan cevizi sütünüzü kolayca yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda hindistan cevizi sütünüzün herhangi bir yapay içerik veya koruyucu içermemesini sağlar.

Çiğ hindistan cevizi sizin için iyi mi? Emin ol. Sağlıklı gıda mağazalarının soğutulmuş bölümünde taze, olgun hindistancevizi arayın veya kabuğundan önceden alınmış hindistancevizi etini kullanmayı deneyin. Hala taze olan hindistancevizi veya hindistan cevizi eti bulduğunuzdan emin olun. Ayrıca son üç ila beş gün içinde vakumla kapatıldığından veya açıldığından emin olun. Hindistan cevizi ne kadar taze olursa, hindistan cevizi sütü o kadar uzun sürer.

İşte hindistan cevizi sütünün nasıl yapılacağına dair bir genel bakış:

Önce taze hindistancevizi arayın ve iyice sallayın, içeride hareket eden bir miktar sıvı duyup hissedebildiğinizden emin olun. Bu size onların taze olduklarını söylüyor.

Bir hindistancevizi kırmak için sağlam bir balta ihtiyacınız var, ancak evde sahip olabileceğiniz herhangi bir ağır bıçak veya çekiç de kullanabilirsiniz.

Çatlak sesi duyana kadar hindistan cevizinin üst kısmına vurun. Ardından hindistancevizi suyunu süzün ve smoothieler ve diğer serinletici içecekler için saklayın. İçinde beyaz eti / eti yenmeyen kabuğa yapışan iki-üç hindistan cevizi parçası kaldı. Eti ya bir soyma bıçağıyla keserek çıkarın ya da et kabuktan düşene kadar hindistan cevizinin arkasına vurmaya devam edin.

Hindistan cevizi etini iyice durulayın ve küçük parçalar halinde doğrayın. Ardından hindistan cevizi etinizi yaklaşık iki bardak su ile birlikte bir blender veya mutfak robotuna ekleyin.

Kalın bir sıvıya karıştırın ve ardından metal bir süzgeç veya tülbent kullanarak süzün, böylece hindistan cevizi posasını / etini hindistan cevizi sütünden ayırabilirsiniz. Hindistan cevizi sütünün süzülmesini sağlamak için hindistan cevizi hamurunu ellerinizle iyice sıkın.

Bu kadar! Hindistan cevizi sütü yaptıktan sonra, arta kalan hindistancevizi etini ev yapımı hindistan cevizi unu, hindistan cevizi peelingi yapmak, kurutulmuş hindistan cevizi gevreği yapmak veya smoothie eklemek için saklayabileceğinizi unutmayın.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status