Hindistan Cevizi Sütü, Hindistan Cevizi Suyu ve Badem Sütü Farkları

Hindistan Cevizi Sütü, Hindistan Cevizi Suyu ve Badem Sütü

Hindistan cevizi sütü ve hindistan cevizi suyu nasıl farklılık gösterir? Taze bir hindistancevizi kırdığınızda, sızan süt beyazı madde doğal hindistancevizi suyudur. Hindistan cevizi suyu genellikle olgunlaşmamış, yeşil hindistancevizlerinden gelir.

Hindistan cevizi etini karıştırıp süzdüğünüzde, sonuçta daha kalın bir hindistan cevizi “sütü” elde edilir. Bir hindistancevizi olgunlaştıkça, içindeki suyun daha fazlası hindistan cevizi eti ile değiştirilir. Bu nedenle, olgun hindistancevizi daha iyi hindistan cevizi sütü üreticisi olma eğilimindeyken, genç hindistancevizi (yaklaşık beş-yedi ay) en iyi hindistan cevizi suyu üreticisidir.

Tam yağlı hindistan cevizi sütü, tüm doğal yağ asitlerini içerirken, “hafif” hindistan cevizi sütleri, yağın bir kısmını çıkarmak için süzülür. Bu, daha ince, daha düşük kalorili bir süt oluşturur.

Hindistan cevizi suyunda şeker ve belirli elektrolitler, özellikle potasyum, hindistan cevizi sütü sağlıklı doymuş yağ asitleri (hindistancevizi yağından) ve kalorilerde daha yüksektir. İyi bir potasyum kaynağı olduğu için hindistan cevizi suyu, doğal bir spor içeceği alternatifi ve sporcular için harika bir içecek olarak görülüyor.

Hindistan cevizi sütü süt, laktoz, soya, kabuklu yemişler veya tahıllardan tamamen arınmış olduğundan, süt ürünlerine ve fındık veya tahıl bazlı sütlere alerjisi olan herkes için iyi bir seçenektir, ayrıca vegan ve bitki bazlı yiyiciler için iyidir. Tadı tercih ederseniz, badem sütü, bitki bazlı ve süt ürünleri içermediği için iyi bir hindistan cevizi sütü yerine geçer.

Kaliteli badem sütü, bütün bademlerin aynı faydalarının bazılarını (hepsini değil) sağlar. Örneğin, bademleri suda karıştırıp süzerek kendi badem sütünüzü yaparsanız, E vitamini, kalsiyum ve çoklu doymamış yağlar gibi besinlerle kalırsınız.

Badem sütü, hindistan cevizi sütünden daha düşük kalorilidir, ancak aynı zamanda daha az besin ve genel olarak daha az sağlıklı yağ içerir (özellikle daha az laurik asit).

Badem sütünün beslenmesi aynı zamanda antienflamatuvar ve antioksidan özelliklerinden dolayı inek sütü ile ilgili alerjilerin tedavisinde potansiyel olarak etkili bir terapötik ajandır.

Tıpkı hindistancevizi sütünde olduğu gibi, en iyisi şekersiz ve telaffuz edilmesi zor kimyasal katkı maddeleri içermeyen badem sütü satın almaktır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status