Evde Yapılabilecek Etkili Basen Eritme Hareketleri

Kadınların birçoğu özellikle basen bölgesi fazlalıklarından bir hayli şikayetçidir. Kilo aldıktan sonra birçok kadın öncelikle basen bölgesinde genişleme yaşarlar. Basenlerin genişlemesi ile birlikte beden ölçüsü de değişir ve daha önce rahatça giyilen birçok kıyafete artık zor sığmaya başlarız. Ayna karşısına geçtiğimizde de kendimizi kötü hissetmemize ve özgüvenimizin eksilmesine yol açar. Kilo aldıktan sonra bölgesel zayıflamak isteyen bayanların dikkat etmesi gerekenlerin başında bölgesel egzersiz gelir. Sadece diyet yaparak değil, diyetin yanında basen bölgesinde yağ yakıcı ve basen şekillendirici egzersizlere ağırlık verilmesi gerekir.

Kilo aldıktan sonra yeniden bazen bölgesinde fazlalıkları artan ve basen şikayeti olan kadınların bir an önce egzersiz programına başlamaları ve bölgesel incelmek için düzenli egzersiz yapmaları gerekir. Eğer bir an önce önlem almazsanız, bunun neticesinde özellikle kalça ve göbek bölgelerinde genişleme, fazla kiloların ve yağların bu bölgelerde birikmesi oluşabilir.

Basen bölgesini eritmek amacıyla sadece yağ yakan gıdalar yemek, diyet yapmak yeterli değildir. Basen bölgesindeki fazlalıklarından kurtulmak isteyen kadınların bölgesel egzersiz hareketlerini düzenli olarak uygulamaları gerekir. Bu sayede basenlerinizden kurtulabilirsiniz. Daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz.

Basen Eriten Egzersiz Hareketleri

  • Kalça Kaldırma Hareketi: En çok tercih edilen pilates egzersizleridir. Özellikle basen şikayeti olan kadınlara düzenli pilates yapmaları önerilmektedir. Bu kalça kaldırma hareketinde, kalçanızı sıkılaştırmak için pilates topuna ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle kollarınızı yanlara açın ve dizlerinizi bükün. Ardından pilates topunun üzerine oturun ve nefes alarak eğilip, kalkın. Bu hareketi yaparken, belinizi gergin tutun.
  • Tek Bacakla Uzanma Hareketi: İlk olarak ayakta dik bir şekilde durun. Hemen ardından sağ bacağı kalça hizasına kaldırın. Aynı şekilde sağ kolu da 90 derece açı ile kaldırın ve öne doğru eğilin.
  • Basamak Çıkma Hareketi: Dik bir şekilde durun ve tam ön hizanıza bir eşya koyun. Ardından, basamak çıkar gibi 90 derece açıyla step hareketini yapın. Yukarı esneyerek eşyanın üzerine çıkıp, tekrar inin.
  • Çömelme Hareketi: Öncelikle kollarınızı göğüs hizasına gelecek şekilde öne doğru uzatın. Hemen ardından beliniz dik bir şekilde olarak squat yaparak çömelip tekrar kalkın. Bu basit hareket, kalça eritmede oldukça etkilidir. Aynı zamanda kalçaları şekillendirir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status