Yumurta Proteininin Vücut Geliştirmede Önemi

Yumurta proteini tozu, saf yumurta beyazı ile elde edilir. Yumurta proteini tozunun içerisinde yumurta sarısı olmamasının nedeni ise; yağ ve kolesterol oranlarını düşük tutmaktır. Yumurta proteini, süt veya süt proteinlerine karşı alerjisi olanlar için idealdir.

Yumurta proteini neredeyse mükemmel bir amino asit kaynağı olarak kabul edilir. Gün ortasında ve akşam yemeği öncesi için idealdir. Her ne kadar whey proteini veya kazein protein tozu 90’lı yıllarda popüler olsa da, sağlık meraklıları artık ek gıda takviyesi olarak yumurta proteinine yönelmektedirler. Yumurta proteini tozu; önemli bir protein kaynağı olduğu kadar, önemli bir besin olmaya da devam etmektedir.

Yumurta proteininin yararları kadar riskleri de bulunmaktadır. Eğer gerçekten sağlıklı bir şekilde vücut geliştirmek istiyorsanız, yumurta proteini tozlarını çok dikkatli bir şekilde ve ölçülü kullanmanız gerekir.

Ayrıca Bakınız: Whey Protein Nedir?

Yumurta Proteini Tozu Faydaları Nelerdir?

Yumurta protein tozu, saf yumurta akından yapıldığı için kaliteli bir protein kaynağıdır. 24 gramlık bir ölçekteki protein, bütün bir yumurtanın dört katı özelliğe sahiptir. Vücut geliştiren ve kaslarını güçlendirmek isteyen kadınlar için günde iki kaşık ve erkekler için de günde üç kaşık yumurta proteini tozu önerilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Vücut Geliştirme ve Supplementler

Yumurta protein tozu da laktoz içermez. Kilo kaybı hedefleyen sporculara yardımcı olur. Çok az miktar karbonhidrat içerir. Önemli oranda A vitamini, B ve D, E vitamini içerir. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status