En Etkili 4 Karın Eritme Hareketi

Karın bölgesinde yağlanma, bayanların en şikayetçi olduğu konulardan biridir. Diyet yaparak kilo verseniz dahi, karın bölgesinde fazlalıklardan kurtulamazsınız. Bu nedenle, düzenli karın egzersizleri yapmak gerekir. Karın bölgesini sıkılaştırmak isteyen bayanlar da, bölgesel zayıflama hareketlerinde faydalanarak kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirler. Yazımızın devamında bahsedeceğimiz karın eritme hareketlerini her gün evinizde 20 dakika çalışarak kısa sürede güzel bir karına sahip olabilirsiniz.

Egzersiz 1: Yere sırt üstü uzanarak bacaklarınızı doksan derece yukarı kaldırın. Kalçanızı yukarı doğru yavaşça kaldırın ve doğru nefes alıp vererek tekrar indirin. Bu egzersizi her gün 20 defa yapın.

Egzersiz 2: Yumuşak zemine sırt üstü yatıp, ayaklarınızı yukarı kaldırın ve dizlerinizi ayaklarınız havadayken karnınıza doğru bükün. Dizlerinizi kendinize doğru çekip tekrar eski konuma gelin.

Egzersiz 3: Yere sırt üstü yatıp, bacaklarınızı bir sandalye üzerine koyun. Sandalyeden destek alarak sağa ve sola doğru hareketlerle mekik çekin.

Egzersiz 4: Bir pilates topu yardımı ile yapacağınız bu harekette, şınav pozisyonuna geçin ve ayaklarınızın altına pilates topunu koyun. Ellerinizin omuz hizasında durmasına dikkat edin ve sırayla bacaklarınızı yukarı kaldırıp indirin.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status