Göz Kapağı Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Yıllar boyunca yer çekimi gücü, mimik kaslarının faaliyetleri, güneş ışınları, sigara, alkollü içecekler, sıcak ve soğuk hava gibi çok sayıda zararlı faktöre maruz kalmış yüz derisini ve deri altı dokusunu sihirli bir değnek gibi önceki durumuna döndürecek kesin bir yöntem yoktur.

Yüz ve boynu germek için cildi, deri altındaki bağlarını tabakalar şeklinde kaldırmak ve asmak için çeşitli yöntemler mevcuttur.

Şakak bölgesinde cildin saçlarla örtülü bölümünden başlayarak, kulağın içinden veya önünden geçerek, kulak arkasına ve Ense bölgesine kadar uzanan cerrahi ameliyat yöntemleri olduğu gibi, minimal kesikler ve asmalar sağlayan yöntemler de bulunmaktadır.

Germe yöntemi, hastanın isteklerine ve ihtiyaçlarına göre belirlenir. Seçilen yöntem cerrahi olmayan estetik müdahalelerle kombine edilir.

Göz kapağı operasyonları yukarı, aşağı veya her iki göz kapağının da esnetilmesi gibi alın, kaş ve total yüz germe operasyonları ile birlikte uygulanabilir. Küçük bir alanda uygulanan ameliyat olmasına rağmen, yüzün gençleşmesi konusunda gösterdiği etki son derece belirgindir.

Göz kapağı estetiği yapılacak kişilerde bölgedeki kas dengesi çok iyi analiz edilmelidir. Kapak bölgesinde yaşlanma belirtileriyle birlikte kaş düşmesi gibi sorunlarda bulunabilir. Kaş düşüklüğüne müdahale edilmeyen göz kapağı estetiklerinde, kaş bölgesinde zamanla daha fazla düşme meydana gelerek mevcut estetiği bozabilir.

Göz kapağı bölgesindeki estetik ameliyatlarda, lokal (bölgesel) anestezi uygulanır. Ortalama ameliyat süresi maksimum 2 saat kadardır. Ameliyat sonrasında göz kapaklarında birkaç gün şişlik olmaktadır. Dikişler ortalama 5 gün içerisinde alınmaktadır. Yaklaşık bir haftalık istirahat iyileşme süreci için yeterlidir. Bu süreçte doktor tavsiyelerine uyulmalı ve düzenli pansuman yapılmalıdır.

Ameliyat sonrasında işlem yapılan bölgede hafif izlerin kalması mümkündür. Ancak uzmanların açıklamalarına göre, göz kapağı ve çevresi, cerrahi işlemlerden sonra en az ve belirsiz izlerin kaldığı bölge olarak bilinmektedir. Göz kapağına uygulanan estetik operasyonların bazı nadir riskleri mevcuttur. Enfeksiyon, göz kapağının çok aşağı çekilmesi, belirgin yara izleri gibi seyrek görülen risk unsurlarına kolay bir şekilde müdahale edilebilmektedir. Bu risklerin de temel sebebi, bölgede yapılan işlemde aşırı deri alımı ve yeterli tecrübeye sahip olunamamasıdır. Bu yüzden estetik operasyonlar için alanında tecrübeli doktorlara müracaat etmeniz tavsiye edilir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status